Android-Ice-Cream-Sandwich

Użytkownicy zgodnie uważają, że jednym z największych problemów w przypadku Androida są duże opóźnienia w przygotowaniu aktualizacji. Zdaniem Christy Wyatt z Motoroli, ogromny wpływ na wydłużanie się prac nad aktualizacjami ma przede wszystkim kwestia sprzętowa.

Motorola już pod koniec ubiegłego roku dość szczegółowo wyjaśniła, jak wyglądają kolejne etapy prac nad aktualizacjami systemu Android w przypadku tego producenta. Okazuje się, że są elementy, które mają szczególnie duży wpływ na szybkość wydawania aktualizacji i nie są one zależne od Motoroli.

Christy Wyatt, pełniąca jedną z kierowniczych funkcji w Motorola Mobility zwraca uwagę, że kolejne wersje Androida są projektowane pod konkretne urządzenie. W przypadku Androida 4.0 był to Galaxy Nexus. Producenci, którzy w swojej ofercie mają smartfony różniące się procesorem, czy innymi podzespołami są zmuszeni do wprowadzenia licznych zmian w kodzie źródłowym.

Konieczność dostosowania kodu to nie jedyny problem. Przedstawicielka Motoroli przypomina o tym, że duży wpływ na wydłużanie całego procesu mają również operatorzy komórkowi, którym testy oprogramowania zajmują nawet do kilku miesięcy. Christy Wyatt daje jednak do zrozumienia, że konieczne jest wprowadzenie odpowiednich zmian przez Google, które powinny przyspieszyć prace, dając użytkownikom szybszy dostęp do aktualizacji oprogramowania dla ich smartfonów. Jeżeli nic się nie zmieni, cały proces nadal będzie trwał miesiącami.

źródło: PCMag / DroidDog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula