Choć ciężko w to uwierzyć, pierwsze wydanie testowe Androida 12 powinno się ukazać już za mniej więcej miesiąc. O nadchodzącym wydaniu systemu mobilnego Google na razie nie wiemy zbyt wiele, ale załoga z XDA-Developers odkryła właśnie wzmiankę o pierwszej wartej uwagi nowości, która może do niego trafić. Jeśli będzie działać tak, jak nam się wydaje, to wiele osób z pewnością przyjmie ją z entuzjazmem.

Hibernacja w Androidzie 12 – co wiemy o tym rozwiązaniu?

Android 12 hibernacja

System mobilny Google nieustannie się rozwija. Fragment kodu, który ma się pojawić w Androidzie 12, trafił już do bazy Android Open Source Project (AOSP). Szczególnie interesująca jest linijka poświęcona nowej funkcji hibernacji. Opisano ją w następujący sposób:

„Zarządzanie stanem hibernacji aplikacji. To stan, do którego aplikacja może przejść, gdy nie jest aktywnie używana w celu optymalizacji pamięci masowej.”

Zobacz także: Android i podział ekranu na dwie aplikacje – do czego można to wykorzystać?

Na razie nie wiadomo, jak opisywana funkcja ma działać, choć można przypuszczać, że będzie ona kompresować pliki rzadko używanych aplikacji, by zwalniać miejsce. Nie jest też jasne, czy użytkownicy będą mogli ręcznie wprowadzać wybrane przez siebie aplikacje w stan hibernacji, czy może też cały proces będzie w pełni zautomatyzowany. Nie da się ukryć, że brzmi to naprawdę obiecująco – dodatkowe miejsce w smartfonie zawsze się przyda. Niestety na tym etapie nie możemy powiedzieć ze stuprocentową pewnością, czy opisywana funkcja rzeczywiście trafi do Androida 12, bo Google lubi zmieniać zdanie. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem obejdzie się bez rozczarowania.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.