Choć do pełnego wdrożenia 5G jeszcze wiele brakuje, to sieć ta jest dostępna w coraz to kolejnych miastach – nowe taryfy w sieci Plus zostały przygotowane z myślą o tych, którzy chcieliby korzystać z możliwości, jakie daje sieć 5. generacji. Operator przygotował w swojej ofercie zarówno propozycje dla klientów indywidualnych, jak i dla firm.

Nowe taryfy 5G w sieci Plus

W temacie 5G Plus stawia sprawę jasno. W 2021 roku sieć 5G Plusa będzie powszechnie dostępna i nie będzie już wyłącznie nowinką technologiczną – zapewnia operator. Sieć 5. generacji ma stać się naszą codziennością za sprawą coraz większej liczby osób w jej zasięgu oraz poszerzającego się portfolio urządzeń. Nowe taryfy Plusa dedykowane właśnie 5G pozwalają korzystać z sieci z maksymalną prędkością do 600 Mb/s. Mogą z nich korzystać jednak także osoby będące w zasięgu starszych technologii internetu mobilnego.

Według danych operatora z 5G od Plusa może już korzystać ponad 7 mln Polaków. Na naszym portalu znajdziecie pełną listę miejscowości objętych zasięgiem 5G od Plusa. Teraz zobaczmy jednak, co proponuje nam operator w ramach nowych taryf.

Oferta dla klientów indywidualnych

Plus przygotował dla klientów indywidualnych abonamenty głosowo-internetowe, a także z samym internetem. Zacznijmy od tych pierwszych. Do wyboru są trzy warianty:

 • 25 GB internetu, nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y – 60 zł miesięcznie
 • 100 GB internetu, nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y – 90 zł miesięcznie
 • 150 GB internetu, nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y – 120 zł miesięcznie

Po wykorzystaniu pakietu internetowego nadal mamy dostęp do sieci, ale z prędkością ograniczoną do 1 Mb/s. Osoby, które zdecydują się przenieść numer z innej sieci, nie będą płacić za abonament nawet przez 4 miesiące poinformował Plus.

Co z ofertą internetu mobilnego z dostępem do 5G? Plus proponuje dwie opcje w ramach swojej nowej oferty:

 • 500 GB internetu za 100 zł miesięcznie
 • 1000 GB internetu za 200 zł miesięcznie

Tutaj także po wykorzystaniu pakietu prędkość internetu spadnie do 1 Mb/s. Osoby, które zmienią dostawcę internetu na Plusa i wybiorą jeden z dwóch opisywanych wariantów abonamentu, nie będą musieli go opłacać przez 3 miesiące. Ofertę można także przetestować przez 15 dni. Jeśli po testach zdecydujemy się na zwrot, zapłacimy 9 zł opłaty aktywacyjnej.

Oferta dla firm

Taryfy dla firm Plus także podzielił na internetowo-głosowe oraz na te dające dostęp tylko do internetu. Standardowo zaczniemy od omówienia tych pierwszych:

 • 35 GB, nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y – od 60 zł netto miesięcznie (73,80 zł z VAT)
 • 120 GB, nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y – od 90 zł netto miesięcznie (110,70 zł z VAT)
 • 180 GB, nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y – od 120 zł netto miesięcznie (147,60 zł z VAT)

Podane ceny obowiązują w przypadku umowy podpisanej na 24 miesiące. Wariant z 35 GB Plus rekomenduje osobom, które chcą rozpocząć przygodę z 5G w swojej firmie. Drugi wariant jest polecany tym, którzy planują wykorzystywać internet 5G jako podstawowy w swoim biurze. Opcję ze 180 GB Plus poleca klientom, którzy prowadzą cały biznes za pośrednictwem smartfona i wyjątkowo intensywnie korzystają z internetu.

Taryfy internetu mobilnego z dostępem do 5G dla firm prezentują się następująco:

 • 600 GB za 100 zł (123 zł z VAT) miesięcznie
 • 1200 GB za 200 zł (246 zł z VAT) miesięcznie

Podobnie jak w przypadku klientów indywidualnych, zmieniając dotychczasowego dostawcę internetu na Plusa, otrzymamy do 3 miesięcy abonamentu za darmo. Możemy również przetestować ofertę przez 15 dni – w razie rezygnacji zapłacimy 9 zł netto opłaty aktywacyjnej.

Nowe taryfy 5G w Plusie – co, jeśli potrzebujemy dodatkowych kart?

Plus przewidział w swojej ofercie sytuację, w której klient potrzebuje dodatkowej karty. Dotyczy to ofert internetowo-głosowych i wiąże się z dodatkową opłatą. Poniżej szczegóły:

Klienci indywidualni:

 • 35 zł opłaty za dodatkową kartę w przypadku abonamentu za 60 zł miesięcznie
 • 65 zł opłaty za dodatkową kartę w przypadku abonamentu za 90 zł miesięcznie
 • 95 zł opłaty za dodatkową kartę w przypadku abonamentu za 120 zł miesięcznie

Klienci biznesowi:

 • 35 zł netto (43,05 zł z VAT) opłaty za dodatkową kartę w przypadku abonamentu za 60 zł netto miesięcznie
 • 65 zł netto (79,95 zł z VAT) opłaty za dodatkową kartę w przypadku abonamentu za 90 zł netto miesięcznie
 • 95 zł netto (116,85 zł z VAT) opłaty za dodatkową kartę w przypadku abonamentu za 120 zł miesięcznie

Czytaj także: Oto najlepsze komendy dla Twojego głośnika Google. Asystent je zrozumie

Plus przypomina również, że ma w swojej ofercie prawie 20 smartfonów i routerów obsługujących 5G. W tym gronie jest m.in. dostępny na wyłączność model realme 7 5G.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.