Firma OtterBox od lat oferuje wzmocnione futerały dla smartfonów. Jednak na rynku tym zrobiło się już dość tłoczno. Nic więc dziwnego, że firma szuka odrobiny wytchnienia. I chyba właśnie je odnalazła w zupełnie nowej niszy. Producent wypuścił właśnie linię produktów skierowanych dla graczy Xboxowych. A, że trudno się pozbyć starych przyzwyczajeń, to wśród nich znalazło się pancerne etui na… pada. Może to być świetny wybór dla tych wszystkich nerwusów, którzy nie obchodzą się zbyt delikatnie ze sprzętem w momencie kolejnej już z rzędu porażki. 

Pancerne etui na pada Xbox

Pancerne etui na pada Xbox

Jeśli się nad tym dłużej zastanowić, to jak najbardziej ma to sens. Kontrolery do najtańszych urządzeń w końcu nie należą. A przynajmniej te oryginalne z konsol najnowszej generacji. Dodatkowo jeśli ktoś ma znajomego z taką samą konsolą i chciałby u niego zagrać, to niemal na pewno musi zabrać także swojego pada. Dodatkowe zabezpieczenie na czas transportu byłoby wtedy mile widziane. Problem ten można częściowo rozwiązać dzięki nakładce Easy Grip Controller Shell. Tą zakłada się na uchwyty kontrolera i jego ramkę. Same przyciski i przestrzenie między nimi nie są jednak zasłonięte. Dzięki temu pad nie straci na ergonomii z powodu utrudnienia dostępu do przycisków. Dodatkowo etui to nie chroni miejsca na baterię. Takie podejście ma jednak sens, ponieważ zdejmowanie i zakładanie go za każdym razem, kiedy chcemy wymienić baterie, może być irytujące. Akcesorium jest kompatybilne z padem do Xboxa One oraz Series X/S, jednak nie w wersji Elite. Kosztuje ono 40 USD (około 150 PLN) i jest dostępne w trzech kolorach: jasnoszarym, ciemnoszarym lub fioletowym z zielonymi lamówkami, które świecą w ciemności.

Zobacz też: Wyeksploatowane baterie z autobusów elektrycznych otrzymają drugie życie

Pancerne etui na pada Xbox

Jak już wcześniej wspomniałem, OtterBox jest przyzwyczajone przede wszystkim do rynku mobilnego. Dlatego też kolejny na liście produkt firmy łączy ze sobą sprzęt konsolowy i mobilny. I to dosłownie. Jest to bowiem uchwyt na smartfona dołączany do pada. Do kontrolera montowany jest on jak wyprofilowany klips. Tym, co go ma odróżniać od innych sprzętów tego typu — a jest ich na rynku zatrzęsienie — jest szersza możliwość regulacji, oraz brak mechanizmów sprężynowych. Jego cena to 30 USD, czyli około 110 PLN. Niestety, jego założenie razem z etui nie jest możliwe. Uzupełnieniem tego kompletu jest pokrowiec, który pomieści pada wraz z założonym uchwytem. Jego cena to 45 USD, czyli około 170 PLN. Mam jednak wrażenie, że jeśli to wszystko zsumujemy, to będziemy mogli kupić dodatkowego pada — albo i dwa. 

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.