Pandemia koronawirusa nie sprzyja organizowaniu praktycznie żadnych wydarzeń, w tym szkoleń. Szkolić pracowników pomaga jednak wirtualna rzeczywistość. Jak wyglądają zdalne szkolenia przy wykorzystaniu najnowszych technologii?

Tak wirtualna rzeczywistość pomaga szkolić pracowników

Wirtualna rzeczywistość znajduje coraz więcej zastosowań w naszym życiu. Pomaga radzić sobie z określonymi wyzwaniami, także tymi, których powstanie spowodowała pandemia. Zdalne kursy i szkolenia nie robią już na nas specjalnego wrażenia – nauka przed monitorem nie jest czymś wyjątkowo innowacyjnym. Gdy jednak dodamy do tej formy przyswajania wiedzy wirtualną rzeczywistość, sytuacja wygląda już inaczej. Technologia VR pozwala doświadczać tego, czego się uczymy, a nie jedynie przyswajać teoretyczną wiedzę.

Technologia VR z powodzeniem jest wykorzystywana m.in. w szkoleniach BHP oraz medycznych. Uczestnicy tego typu zajęć są bardziej zaangażowani i szybciej przyswajają wiedzę. Informacje zdobyte podczas szkolenia VR łatwiej później wykorzystać w codziennej pracy. Wirtualna rzeczywistość stanowi środowisko bezpieczne, a jednocześnie umożliwia trenowanie radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Czytaj także: mBank i Huawei – rozmawiamy z Leszkiem Piekutem, ekspertem ds. bankowości mobilnej mBanku

Wirtualną rzeczywistość zaczynają wdrażać zarówno firmy szkoleniowe, jak i działy HR w przedsiębiorstwach. Firma Fream stworzyła Evryplace, platformę do samodzielnego tworzenia treści VR i 360 oraz ich zdalnego prezentowania. Zobaczymy, czy po zakończeniu pandemii tego typu szkolenia nadal będą rozwijane.

źródło: Fream

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.