Producenci od jakiegoś czasu starają się nas przekonać, że inteligentne okulary wcale nie muszą mieć wyświetlaczy. Zwłaszcza tyczy się to produktów tańszych. Do grona firm z takim podejściem dołączyło właśnie JBL, które poszło jednak o krok dalej. Firma bowiem chce, abyśmy sami mogli zamienić nasze okulary w inteligentny sprzęt dzięki JBuds Frames. Tak naprawdę są to raczej słuchawki bezprzewodowe, których jednak nie wkłada się do uszu, a umieszcza na zausznikach. 

JBuds Frames

JBuds Frames

Okulary ze zintegrowanymi głośnikami mają swoją niszę. Takie rozwiązanie na pewno ma swoje zalety. Przede wszystkim słuchawki mamy zawsze przy sobie. Co więcej, nie odcinają nas one od dźwięków otoczenia, co jest dość istotne kiedy poruszamy się po mieście. Oczywiście odcięcie się od hałasu ulicy zapewnia większy komfort, jednak przy okazji nie słysząc tego, co się dzieje dookoła nie tylko się narażamy na wypadek, co jeszcze sami stanowimy zagrożenie. Dodatkowo pozwolą one także na słuchanie muzyki w pracy bez odcinania się od tego, co się dzieje dookoła. Jeśli zaś chodzi o inteligencję, to tyle jej mają, ile asystent głosowy smartfona, z którym są sparowane. Czasami to jednak wystarczy.

Zobacz też: Thule Crossover 2, czyli co zmieścimy do biznesowej torby na laptopa

Obydwie nakładki to tak naprawdę osobne urządzenia, które parują się ze sobą za pośrednictwem Bluetooth. Za pośrednictwem tego samego protokołu łączą się także z innymi urządzeniami docelowymi. Wewnątrz każdej słuchawki znajdziemy 16 mm przetworniki, które generują dźwięk opisywany przez JBL jako wystarczająco głośny, aby użytkownik mógł go usłyszeć, ale nie inne osoby, które znajdują się w pobliżu. Model posiada klasę odporności na zachlapanie IPX4 oraz przyciski do regulacji głośności, przełączania ustawień korektora i zarządzania połączeniami. Każde urządzenie posiada wbudowany mikrofon. Ładowanie odbywa się za pomocą magnetycznej ładowarki USB. Czas ładowania wynosi dwie godziny. Jeśli zaś chodzi o czas pracy, to mają one być w stanie odtwarzać muzykę do ośmiu godzin. Producent wycenił je na około 50 USD, czyli mniej niż 200 PLN. Słuchawki te mają trafić do sprzedaży wiosną.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.