ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
LG WebOS 6.0 sprawia, że obsługa smart TV pilotem staje się jeszcze wygodniejsza https://www.slashgear.com/lg-webos-6-0-powers-new-magic-remotes-magical-features-07654164/ AMD Ryzen 7 5700G w przeciekach - nadchodzi najpotężniejsze APU w historii https://www.techspot.com/news/88224-amd-ryzen-7-5700g-apu-leaks-alongside-5900.html

Składane smartfony nie znoszą zimna? Pojawiają się zgłoszenia o uszkodzeniach

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Składane smartfony to urządzenia zupełnie nowej kategorii. Dlatego też tak naprawdę nie wiemy, jak mogą się one zachowywać we wszystkich warunkach, czy z biegiem czasu. Świetnie przedstawiła to sytuacja z Galaxy Fold, który został wycofany ze sprzedaży po tym, jak w pierwszych testach wyszły na jaw wady, których nie udało się wykryć firmie podczas testów laboratoryjnych. Okazuje się, że właśnie na świat wychodzi kolejna słabość składanych ekranów — te nie radzą sobie z ujemnymi temperaturami.

Mróz uszkadza składane ekrany?

Jak na razie mowa tu o uszkodzonym Samsungu Galaxy Fold i Galaxy Z Flip, czyli pierwszych generacjach w swojej linii produktów. Doniesienia o uszkodzonych składanych smartfonach pochodzą bezpośrednio z rynku macierzystego Samsunga, czyli z Korei Południowej. W obu przypadkach, pęknięcia na wyświetlaczu nie są faktycznie widoczne. Widać na nich jednak objawy typowe dla uszkodzeń fizycznych. Właściciele obydwu smartfonów zwracają jednak uwagę, że do uszkodzeń doszło na zewnątrz podczas minusowych temperatur. Warto tu podkreślić, że w Korei temperatury rzadko spadają poniżej zera i zwykle mowa jest co najwyżej o niewielkim przymrozku. Obecne temperatury sięgające nawet do minus kilkunastu stopni Celsjusza są tam istnym ewenementem. To by tłumaczyło, dlaczego problemy te zostały tam zauważone dopiero teraz.

Zobacz też: Parler, czyli aplikacja, której nie chce Google, Apple i Amazon

Z drugiej jednak strony warto jednak zaznaczyć, że Sasha Segan z PC Mag zamroził swój Z Flip na pół godziny w zeszłym roku w ramach swojej recenzji i nie był w stanie uszkodzić swojego urządzenia. To jednak o niczym nie świadczy. Kluczową rolę może tu bowiem odgrywać wilgoć, której w teście z zamrażarką mogło zwyczajnie brakować. Dodatkowo w przypadku uszkodzonych urządzeń z Korei nie znamy dokładnych temperatur, w których doszło do uszkodzenia. Te mogły być niższe, niż w przypadku zamrażarki. Warto również dodać, że Motorola ogłosiła, że jej składany model Razr nie powinien być przechowywany w temperaturach poniżej minus 20 stopni Celsjusza. Mimo wszystko warto zaznaczyć, że zaledwie kilka zgłoszeń nie świadczy o tym, że problem jest powszechny.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy