ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Akumulator 5300 mAh, 30 dni czuwania, Lollipop, a to wszystko i jeszcze więcej za niecałe 700 złotych!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
bluboo x550 5300mah

Jak najłatwiej poradzić sobie z krótkim czasem działania urządzenia na jednym ładowaniu? Dać jak największej pojemności akumulator. Dzisiaj trudno o inne rozwiązanie i zdają sobie z tego sprawę Chińczycy, a dokładniej mało znana nam firma Bluboo, która zaprezentowała właśnie swoje najnowsze i zaskakujące urządzenie.

Smartfon oznaczony jako X550 z pewnością ma w sobie coś wyjątkowego. Jest to przede wszystkim akumulator, który jest w stanie według producenta wytrzymać 30 dni w trybie czuwania. Skąd tak długi czas? Oczywiście dzięki tytułowej pojemności akumulatora (5300 mAh). W takim razie pewnie myślicie, że telefon jest gruby? Otóż nie, mierzy on jedynie 8,9 mm. Napisałem „jedynie”, gdyż przy takiej pojemności można by spodziewać się zdecydowanie grubszej obudowy. Oto reszta specyfikacji Bluboo X550:

  • 5,5-calowy wyświetlacz (najprawdopodobniej HD);
  • 64-bitowy układ MediaTek MT6735;
  • 2 GB RAM;
  • 16 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • Android 5.1 Lollipop.

Również dużym zaskoczeniem jest wymieniona wyżej wersja systemu operacyjnego, która w połączeniu z MediaTekiem może sprawić, że X550 nie będzie także „mułem”. Sam design nie jest zbytnio wyszukany, ale nie można mieć wszystkiego. Zajrzyjcie do galerii i sprawdźcie jak wygląda Bluboo chociażby na tle iPhone’a 6 Plus:

Na koniec oczywiście cena, która dla klientów na całym świecie ma wynosić 700 złotych. To rozbój w biały dzień mogłoby się wydawać. Gdzie haczyk? O tym zapewne powiedzą pierwsze recenzje. Ktoś planuje zakup?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy