Wielkimi krokami musi zbliżać się premiera Huawei P50, gdyż każdego dnia dowiadujemy się nowych informacji na temat tej serii smartfonów. Wczoraj przedstawiłem Wam wygląd Huawei P50 Pro z każdej strony, a wcześniej poznaliśmy rozmiary wyświetlaczy każdego modelu. Dzisiaj kontynuujemy temat ekranów, a to za sprawą ujawnionych typów, które mają oferować poszczególne propozycje. Okazuje się, że smartfony będzie dzielić coś więcej niż tylko wielkość.

Huawei P50 zaoferuje trzy różne wyświetlacze poza… płaskim

huawei p50 pro typy wyswietlaczy

Początkowo mówiliśmy, że istnieje duża szansa, jakoby Huawei poszedł stroną Samsunga. Oznaczałoby to dwa bazowe i flagowe modele, które różnią się wyłącznie rozmiarem oraz trzeci, wypchany po brzegi technologią. Tymczasem, jak możecie zobaczyć powyżej, Huawei pójdzie w stronę całkowitego odróżnienia. Bazowy model P50 otrzyma delikatnie zakrzywiony wyświetlacz na dwóch krawędziach. P50 Pro, jak mogliśmy wczoraj się przekonać, wykorzysta wodospad znany z ostatnich generacji serii Mate. Tymczasem P50 Pro+ będzie kontynuował wizję P40 Pro i P40 Pro+ z zakrzywieniem na każdej krawędzi. Taki podział może zwiastować, że jednak podzespoły także będą się różnić chociażby w kontekście zestawu aparatów.

Zobacz też: Telefon Google pozwoli automatycznie nagrywać rozmowy z obcymi.

Oczywiście teraz może pojawić się pytanie, a gdzie wersja z całkowicie płaskim ekranem? Cóż, jeśli Huawei planuje jeszcze jakikolwiek model z serii P50, to zapewne będzie nim P50 Lite i to właśnie on zaoferuje niezakrzywiony wyświetlacz. Podobnie może być z następcą P40 Lite E, aczkolwiek firma może nie chcieć w tym roku tak się rozdrabniać. W końcu mowa jest o ograniczeniu portfolio i skupianiu się na konkretnych odbiorcach.

Źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.