duracell galaxy s3 samsung ladowanie bezprzewodowe pma qi wireless charging indukcyjne

 

Ładowanie bezprzewodowe nie jest jeszcze na tyle rozwinięte na ile by sprawiło to, że zapomnimy o konwencjonalnych kablach i wtyczkach. Niemniej jednak w coraz większej ilości urządzeń możemy spotkać odpowiednie wbudowane „złącza” indukcyjne, a także akcesoria umożliwiające ładowanie akumulatora w tego typu sposób.

 

Duracell poszedł o krok do przodu i wprowadził do sprzedaży matę do ładowania bezprzewodowego oraz odpowiednie akcesorium, które można podłączyć do każdego urządzenia wyposażonego w port MicroUSB. Wykorzystując technologię PMA, firma ta poszła w zupełnie inną stronę niż konkurencja stosująca Qi. Niemniej jednak to nie jest wada. Zupełnym nieporozumieniem są rozmiary samej „wtyczki”, która być może jest wymuszona fizycznymi ograniczeniami tego typu rozwiązania, ale nie zmienia to faktu, że taki dodatek nie osiągnie sukcesu. Ładowanie bezprzewodowe ma być wygodne. Korzystanie z tak ogromnej wtyczki przeczy tej zasadzie. Niemniej jednak produkt Duracella dostępny jest w sprzedaży za około 200 złotych. W tej cenie dostajemy zarówno matę ładującą jak i właśnie przesadzony dodatek do smartfonu czy też tabletu.

 

Być może Wam spodobało się to rozwiązanie i chcielibyście, żeby – jak na grafice – Wasz Samsung Galaxy S3 był ładowany indukcyjne, niemalże w pełni bezprzewodowo?

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.