Bezprzewodowe ładowanie dla każdego mobilnego urządzenia! Duracell wprowadza do sprzedaży swoją wizję

Newsy

duracell galaxy s3 samsung ladowanie bezprzewodowe pma qi wireless charging indukcyjne

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Ładowanie bezprzewodowe nie jest jeszcze na tyle rozwinięte na ile by sprawiło to, że zapomnimy o konwencjonalnych kablach i wtyczkach. Niemniej jednak w coraz większej ilości urządzeń możemy spotkać odpowiednie wbudowane „złącza” indukcyjne, a także akcesoria umożliwiające ładowanie akumulatora w tego typu sposób.

 

Duracell poszedł o krok do przodu i wprowadził do sprzedaży matę do ładowania bezprzewodowego oraz odpowiednie akcesorium, które można podłączyć do każdego urządzenia wyposażonego w port MicroUSB. Wykorzystując technologię PMA, firma ta poszła w zupełnie inną stronę niż konkurencja stosująca Qi. Niemniej jednak to nie jest wada. Zupełnym nieporozumieniem są rozmiary samej „wtyczki”, która być może jest wymuszona fizycznymi ograniczeniami tego typu rozwiązania, ale nie zmienia to faktu, że taki dodatek nie osiągnie sukcesu. Ładowanie bezprzewodowe ma być wygodne. Korzystanie z tak ogromnej wtyczki przeczy tej zasadzie. Niemniej jednak produkt Duracella dostępny jest w sprzedaży za około 200 złotych. W tej cenie dostajemy zarówno matę ładującą jak i właśnie przesadzony dodatek do smartfonu czy też tabletu.

 

Być może Wam spodobało się to rozwiązanie i chcielibyście, żeby – jak na grafice – Wasz Samsung Galaxy S3 był ładowany indukcyjne, niemalże w pełni bezprzewodowo?

 

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x