W zeszłym roku nie wszystkim przypadła do gustu decyzja Oppo o podziale swojej sztandarowej serii Reno na modele 5G i 4G. Oczywiście w głównej mierze niezadowolenie wynikało z braku dostępności Reno4 5G w Polsce. Niemniej Reno4 4G w naszej recenzji pokazał, że jest ciekawym smartfonem. Reno5 4G zapewne też taki będzie, ale jest szansa, że do naszego kraju trafi również Reno5 5G. Oczywiście w tytule już Wam zdradziłem, że pod inną nazwą, ale czy ma ona aż takie znaczenie?

Oppo Reno5 5G w Polsce może nazywać się zupełnie inaczej

oppo reno5 5g w polsce find x3 lite nazwa

Oppo Reno5 5G w Polsce może nazywać się Oppo Find X3 Lite. Taką wieścią podzielił się nie kto inny jak sam Evan Blass, którego możecie znać pod pseudonimem evleaks. Na przestrzeni ostatnich lat autor wielu nieoficjalnych informacji zasłynął tym, że niemalże wszystkie były urzeczywistniane. Oczywiście Oppo nie będzie oferować w jednym kraju Reno5 5G i Find X3 Lite. Jest to zabieg czysto marketingowy, uzależniony od regionu. W jednym państwie firma chce, aby ten model był kojarzony z udaną rodziną Reno, a u nas z flagowcami, nadając w ten sposób wyższą wartość.

Zobacz też: Poznajcie termos od Xiaomi, który z ciepła tworzy prąd dla Twojego smartfona.

Sama seria topowych smartfonów Find X3 ma składać się z bazowego modelu, omawianego Lite, ale także Neo oraz Pro. Cały zestaw ma ujrzeć światło dzienne na początku marca według Evana Blassa, aby ostatecznie do sklepów trafić w kwietniu. Z racji, że już można usłyszeć pogłoski o serii X3 w Europie, tak bądźmy dobrej myśli.

Źródło: GSM Arena, Evleaks

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.