OnePlus w ostatnich latach wyraźnie zaczął rozpychać się na rynku, co teoretycznie powinno cieszyć fanów firmy. Mamy do wyboru więcej produktów, aczkolwiek po drugiej stronie barykady stają wyższe ceny. Jednak inaczej będzie w przypadku kolejnej nowości, jaką jest OnePlus Band. To właśnie opaska otworzy ten rok z ramienia matematycznej firmy. Producent zdradził termin premiery oraz część możliwości technicznych swojej najnowszej broni, którą pośrednio poznaliśmy wcześniej i ma być swego rodzaju rozeznaniem rynku przed wprowadzeniem OnePlus Watch.

OnePlus Band tuż za rogiem – premiera opaski potwierdzona

Naturalnie OnePlus już w żaden sposób nie kryje się z tym, co dokładnie chce pokazać. OnePlus Band ujrzy światło dzienne w najbliższym poniedziałek. Opaska ma zostać przedstawiona w Indiach. Sprzedaż w tym kraju będzie prowadzona we współpracy z Amazonem, który już zdradza część możliwości tego produktu.

Mowa jest między innymi o pulsometrze, monitorze snu, kontroli muzyki oraz kurzo- i wodoszczelności. Do tego dołóżmy współpracę z trzynastoma typami aktywności fizycznej z uwzględnieniem jogi, pływania i… krykieta. Na deser sam akumulator ma wytrzymywać dwa tygodnie pracy. Z rzeczy mniej oficjalnych dowiadujemy się, że całość ma być prezentowana na 1,1-calowym, dotykowym wyświetlaczu AMOLED, podczas gdy cena ograniczy się do około 120 złotych.

Zobacz też: Donald Trump zablokowany w social mediach — koniec z Twitterem, Facebookiem i Instagramem.

Indie to bardzo ważny rynek dla OnePlusa, więc nie powinien dziwić fakt, że właśnie tam ogłoszono termin premiery OnePlus Band. Opaska ma być przede wszystkim tania, ale czy pojawi się w Europie? Miejmy taką nadzieję, choć spodziewajmy się, że początkowo będzie ona dostępna właśnie w tym kraju.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.