ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG Optimus Sketch odpowiedzią na Samsunga Galaxy Note?

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
LG-Optimus-Sketch

Wielkimi krokami zbliżają się targi Mobile World Congress 2012, które tradycyjnie odbędą się w Barcelonie. Dość naturalne jest to, że stopniowo pojawiać się będzie coraz więcej przecieków związanych z urządzeniami, które zobaczymy już wkrótce. Jednym z nich jest 5-calowy LG Optimus Sketch.

Na rynku dostępnych jest wiele smartfonów z Androidem, które różnią się między sobą w bardzo wielu aspektach. Producenci coraz chętniej stosują naprawdę duże, jak na telefony, wyświetlacze i w efekcie mamy możliwość zakupu Galaxy Nexusa z ekranem 4,65 cala, czy Galaxy Note’a z ekranem o przekątnej aż 5,3 cala.

LG najwyraźniej zapragnęło wzbogacić swoją ofertę o produkt, który będzie przypominał Note’a, będąc połączeniem cech charakterystycznych dla tabletów i smartfonów. LG Optimus Sketch, bo o nim mowa, najprawdopodobniej zadebiutuje już za niecałe trzy tygodnie w trakcie targów MWC.

https://www.youtube.com/watch?v=pinvuidqgDw

Co wiemy na temat tego urządzenia? Ekran IPS ma mieć 5 cali, pozwalając na tworzenie ręcznie zapisywanych notatek, czy edycję zdjęć przy użyciu specjalnego rysika, jak w przypadku Note’a. Rozdzielczość ekranu ma wynosić 1024 x 768 pikseli. Procesor zastosowany w Optimusie Sketch ma być dwurdzeniową jednostką, taktowaną z częstotliwością 1,5 GHz.

Urządzenie będzie posiadało wbudowaną pamięć o pojemności 8 GB, jednak producent przewidział możliwość rozszerzenia jej za pomocą karty microSD. W momencie, gdy Optimus Sketch trafił do Federalnej Komisji Łączności, był wyposażony w Androida 2.3.5 Gingerbread – część osób z pewnością oczekiwałaby obecności najnowszego Androida 4.0 ICS.

Osoby, które zdecydują się na zakup tego urządzenia mogą spodziewać się obecności aparatu z matrycą 8 Mpx, kamery internetowej, obsługi NFC, Bluetootha 3.0, a także WiFi Direct, które ma pozwolić na szybką i bezprzewodową transmisję danych.

Czy LG Optimus Sketch okaże się sukcesem? Na przykładzie Galaxy Note’a możemy powiedzieć, że faktycznie jest spora grupa docelowa, która jest zainteresowana urządzeniem oferującym duży ekran. Decydująca będzie jednak kwestia ceny.

źródło: NotebookNews

Sprawdź najnowsze wpisy