Sony SRS-RA5000 i SRS-RA3000 to dwa nowe bezprzewodowe głośniki, które na rynku mają pojawić się w lutym tego roku. Z pewnością nie można im odmówić ciekawego wyglądu, ale oprócz tego mają też całkiem sporo do zaoferowania. Niestety, ale nie poznaliśmy jeszcze ich ceny, a od niej też będzie sporo zależało.

Sony SRS-RA5000 i SRS-RA3000

Sony SRS-RA5000
Sony SRS-RA5000

Nowe głośniki bezprzewodowe Sony SRS-RA5000 i SRS-RA3000 będą współpracowały z Asystentem Google dzięki technologii Chromecast built-in, ale także będą kompatybilne z Alexą od Amazonu. Nie powinno być więc problemu z ich głosową obsługą, a dzięki aplikacji Sony można nimi sterować z dowolnego miejsca w domu. Oba głośniki reprodukują dwukanałowy dźwięk o wysokiej jakości, a tak o sprzętach napisał producent.

Głośniki RA5000 i RA3000 są ponadto oparte na technologiach Immersive Audio Enhancement i 360 Reality Audio, dzięki którym wypełniają pomieszczenie wszechobejmującym, relaksującym dźwiękiem. Rozchodzi się on poziomo i pionowo, tworząc rozległą strefę optymalnego brzmienia. Oba nowe modele umożliwiają reprodukcję utworów 360 Reality Audio z oferty współpracujących serwisów muzycznych. Utwory takie zawierają dane o rozmieszczeniu dźwięków w przestrzeni, pozwalają więc całkowicie otoczyć słuchacza dźwiękami. Z kolei unikatowy algorytm Immersive Audio Enhancement firmy Sony pozwala przekształcać 2-kanałowe nagrania stereo w taki sposób, by dźwięk wypełniał całe pomieszczenie i zapewniał słuchaczowi jeszcze lepsze wrażenia.

Sony

Zobacz też: Sony Bravia na 2021 rok – co przyniosą nam nowe telewizory?

Sony SRS-RA3000
Sony SRS-RA3000

Każdy z głośników został także wyposażony w funkcję kalibracji dźwięku, by lepiej dopasowywać go do pomieszczenia. Model Sony SRS-RA5000 będzie to robił po przytrzymaniu przycisku Immersive Audio Enhancement. Model SRS-RA3000 ma to robić automatycznie przy każdym włączeniu. Oba sprzęty mają także funkcję automatycznego korygowania głośności tak, by wszystkie odtwarzane utwory były na tym samym poziomie głośności. Więcej informacji na temat urządzeń pojawi się bliżej ich premiery.

Źródło: Sony informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.