Kiedy w dzisiejszych czasach praktycznie wszystko ma wbudowany akumulator, to trochę dziwne, że kontrolery z serii Xbox Series X/S są zasilane dwoma ogniwami AA. Wielu użytkowników tych kontrolerów uważa to za ich dużą zaletę. Pozwala to bowiem na wymianę akumulatorków AA kiedy te się rozładują i włożenie nowych. Rzeczywiście, gracze PlayStation, którzy przygotowali się na bardzo długą sesję z grą, lub zapomnieli podłączyć do ładowania kontroler, mogą mieć problem z rozładowanymi padami. Tak naprawdę jednak obecność miejsca na popularne paluszki w kontrolerach Microsoftu wynika z czegoś innego. Chociaż przynosi także niezwykle pozytywny efekt dla samych graczy.

Pad do Xboxa i Duracell

Zgodnie z uwagami poczynionymi w ostatnim wywiadzie z dyrektorem wykonawczym firmy Duracell, kontrolery Xbox zawsze dostarczane są z wymiennymi bateriami ze względu na długoterminową umowę z Microsoftem. Kierownik ds. marketingu Duracell UK Luke Anderson powiedział Stealth Optional, że głównym założeniem tych działań było partnerstwo pomiędzy firmami. Polegało ono na tym, że Duracell zgodziło się na dostarczanie baterii do konsoli Xbox na czas nieokreślony. Dlatego też po zakupie pada do Xboxa znajdziemy w nim baterie tej właśnie firmy. Chodzi o to, że kiedy gracze wymieniają baterie, mają większe szanse na zastąpienie ich tą samą marką. Jednak sama umowa wykracza poza kontrolery.

Umowa dotyczy dostarczenia przez producenta Duracell baterii do konsol Xbox, a także baterii kontrolerów.

— Powiedział Anderson.

Zobacz też: Nowe HTC nadciąga – firma nie odpuszcza rynku smartfonów

Dodał, że umowa ta będzie kontynuowana w dającej się przewidzieć przyszłości. Sam Microsoft wydał w tej sprawie następujące oświadczenie:

Celowo oferujemy konsumentom wybór w ich rozwiązaniach bateryjnych dla naszych standardowych bezprzewodowych kontrolerów Xbox. Obejmuje to użycie baterii AA dowolnej marki. Ale także akumulatorów Xbox Rechargeable Battery, rozwiązań ładowania naszych partnerów. Można także wykorzystać kabel USB-C, który może zasilać kontroler po podłączeniu do konsoli lub komputera.

Oświadczenie firmy Microsoft wskazuje, że jej decyzja o użyciu baterii AA była celowa, a nie podyktowana jakąś umową. Jednak po dalszym nacisku rzecznik nie potwierdził ani nie zaprzeczył, czy firma miała lub ma umowę z Duracell. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.