Pierwsze laboratorium innowacji 5G od Oppo zostało otworzone w Indiach. Tym samym firma zamierza pracować nad tym, by przyśpieszyć wrażanie nowego standardu w Indiach. I nad tym, by opracowywać nowe produkty z nim związane.

Laboratorium innowacji 5G od Oppo

Oppo

Oppo jakiś czas temu przeprowadziło udany test pierwszego komercyjnego połączenia z wykorzystaniem technologii 5G. Trudno też nie zauważyć, że firma bardzo się stara, by sama sieć 5G była jak najszybciej wprowadzona na świecie, a w tym i w Indiach. Teraz podobne połączenie z wykorzystaniem 5G i WhatsAppa przeprowadzono właśnie tam. Laboratorium innowacji 5G od Oppo ma prowadzić tam prace m.in. nad rozwojem technologii produktowych, które będą tworzyły wspólny ekosystem 5G.

Sieć 5G była i jest niezwykle istotnym kierunkiem rozwoju technologicznego OPPO, a Indie to jeden z najważniejszych rynków, który dysponuje wartościowymi zasobami. Otwierając laboratorium 5G na terenie Indii, chcemy tworzyć jeszcze więcej rewolucyjnych rozwiązań w obszarze naszych bazowych technologii w ekosystemie 5G i wraz z naszymi partnerami zmieniać oblicze całej branży

Levin Liu, Dyrektor ośrodka badawczego OPPO

Zobacz też: Telefon Google z automatycznym nagrywaniem rozmów – funkcja, na którą wielu czeka.

Oppo już znacznie wcześniej starało się odgrywać dużą rolę w propagowaniu rozwiązań telekomunikacyjnych. Firma w 2015 roku namawiała do wdrożenia ujednoliconego standardu 3GPP. Do września tego roku firma zgłosiła ponad 1000 rodzin patentów do Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych. Wszystkie związane z rozwojem technologii 5G. Niedługo mają powstać także kolejne laboratoria innowacji w Indiach, które będą skupiały się nad pracą z innych segmentów technologii. Możemy oczekiwać nowości związanych z aparatami w smartfonach, bateriami oraz samą mocą urządzeń. Nic, tylko trzymać kciuki za dalszy rozwój.

Źródło: Oppo informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.