Huawei to technologiczny gigant, który jest obecny na rynku w różnych kategoriach. Od elektroniki użytkowej poprzez rozwiązania chmurowe po sprzęt telekomunikacyjny. Nowe rozwiązanie giganta można raczej przypisać do tej pierwszej kategorii, chociaż tak naprawdę niekoniecznie musi ono trafić do klientów indywidualnych. Chodzi tutaj bowiem o zupełnie nowe podejście do sterowania dronami. Mogłoby się wydawać, że standardowy kontroler wyposażony w drążki jest rozwiązaniem optymalnym, jednak tylko z punktu widzenia ludzkiego operatora. Huawei chce natomiast wykorzystać w tym celu AI.

Patent Huaweia na sterowanie dronem

Patent Huaweia na sterowanie dronem

Firma została upoważniona do ubiegania się o patenty związane z bezzałogowymi statkami powietrznymi. Jej nowy patent został opublikowany pod numerem CN110737212B i nosi nazwę System i Metoda Sterowania Bezzałogowymi Statkami Latającymi (UAV). Choć patent został opublikowany w tym miesiącu, firma złożyła wniosek w lipcu 2018 roku. Jak sugeruje sam tytuł, patent jest związany z systemem kontroli i metodą zarządzania dronem. System sugerowany w tym patencie obejmuje między innymi jednostkę zadaniową, moduł pierwszego działania, jednostkę czujnikową, moduł pierwszej funkcji, moduł obliczeń zespołowych i moduł pierwszej reakcji.

Zobacz też: Galaxy S21 Ultra z odświeżaniem 120 Hz bez kompromisów? Na to wygląda

Jednostka zadaniowa dzieli zadanie po jego uzyskaniu na docelowe działania, a informacja jest przesyłana do pierwszego modułu funkcjonalnego i pierwszego modułu odpowiedzi przez pierwszy moduł działania. Po pozyskaniu danych przez jednostki czujnikowe i wykonaniu kilku akcji dane są przetwarzane dla systemu za pomocą układu AI. Niestety to wszystko, co wiemy na jego temat. Huawei nie wchodził w dokładne szczegóły najprawdopodobniej o to, aby utrudnić potencjalne skopiowanie założeń swojego rozwiązania. Jeśli jednak firma wejdzie na rynek dronów, to będziemy mogli się przekonać co dokładnie nowe rozwiązanie oznacza.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.