Facebook to zdecydowanie najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie, z którego każdego miesiąca korzysta ponad 2,7 miliarda użytkowników. Jak nietrudno się domyślić, platforma nie stoi w miejscu i cały czas się rozwija. Dziś dowiedzieliśmy się, że już wkrótce ze stron na Facebooku zniknie przycisk „Lubię to” i licznik polubień. To dość szokująca wiadomość, bo przecież sławny Like od zawsze był znakiem rozpoznawczym platformy Marka Zuckerberga.

„Lubię to” i licznik polubień odchodzą do lamusa. Zmiany w stronach na Facebooku

Facebook licznik polubień i przycisk lubię to znikają

Przycisk „Lubię to” już niedługo zniknie ze stron na Facebooku, tak samo jak licznik polubień. W zamian pojawi się możliwość obserwowania konkretnych fanpage’ów, a co najciekawsze, one również będą mogły obserwować wybrane przez siebie konta. Jakby tego było mało, strony na Facebooku zostaną przeprojektowane, pojawi się nowy newsfeed oraz sekcja pytań i odpowiedzi (Q&A). Warto też wspomnieć, że osoby nimi zarządzające będą mogły decydować, które sekcje wyświetlać poszczególnym użytkownikom.

Zobacz także: Złe wieści dla użytkowników komunikatora WhatsApp – oddajesz swoje dane Facebookowi, albo usuwamy twoje konto

Facebook poinformował też, że usprawni wykrywanie mowy nienawiści i kont podszywających się pod inne osoby, a także treści związanych z przemocą, seksem oraz spamem. Portal już testuje opisywane zmiany na niewielkim odsetku stron. Na razie nie wiadomo, kiedy zostaną one wdrożone dla wszystkich, ale najprawdopodobniej dopiero za kilka miesięcy.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.