Samsung poinformował, że piloty dodawane to jego nowych telewizorów będą zasilane energią słoneczną. Na początek nie do wszystkich urządzeń będzie dołączany pilot tego typu, ale sam pomysł jest ciekawy i może mieć korzystny wpływ na środowisko. Znacznie mniej korzystnie decyzja Samsunga wpłynie natomiast na sytuację producentów baterii.

Piloty do telewizorów zasilane energią słoneczną – jak to działa?

piloty do telewizorów zasilane energią słoneczną

Samsung ogłosił, że wiele jego telewizorów w 2021 roku będzie sprzedawanych z pilotami zasilanymi energią słoneczną. Pilota można naładować światłem naturalnym, ale również przy wykorzystaniu oświetlenia wewnętrznego.

Decyzja koreańskiego producenta ma przynieść konkretne korzyści dla środowiska. Samsung zakłada, że w ciągu 7 lat uda się zapobiec wygenerowaniu odpadów pochodzących z ok. 99 mln baterii AAA. Na tym jednak nie koniec, bo producent przy produkcji pilotów na energię słoneczną stosuje metodę opartą na upcyclingu. Firma wykorzystuje plastikowe butelki nadające się do przetworzenia, w tym 24% materiałów pochodzi z recyklingu.

Samsung poinformował również, że będzie dążył do zmniejszania śladu węglowego, który powstaje przy produkcji telewizorów. Inne cele koreańskiego producenta to ograniczenie zużycia energii przez użytkowników oraz wykorzystanie większej ilości materiałów z recyklingu.

Czytaj także: Neo QLED, MicroLED i linia Lifestyle TV – Samsung pokazał telewizory na 2021 rok

Tegoroczne telewizory lifestyle’owe oraz większość urządzeń z linii Neo QLED dostaną natomiast ekoopakowania. To zrównoważone rozwiązanie pozwala za pomocą upcyklingu przetwarzać rokrocznie do 200 000 ton pudeł z tektury falistej – twierdzi producent. Żeby zmniejszyć ilość odpadów, Samsung ograniczył też tekst i grafikę na pudełku. Pozwoliło to wyeliminować farbę drukarską na bazie oleju.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.