Steam to zdecydowanie najpopularniejsza platforma z grami pecetowymi na świecie. Konkurencja w tej branży jest naprawdę duża, dlatego nic dziwnego, że usługa Valve jest nieustannie rozwijana. Dziś dowiedzieliśmy się, że Steam w końcu zaczął wspierać kontroler Xbox Elite. To świetna wiadomość dla posiadaczy zaawansowanego pada od Microsoftu.

Steam ze wsparciem dla kontrolera Xbox Elite – czas najwyższy

Steam xbox elite wsparcie kontroler

Najnowsza aktualizacja beta Steama wprowadza interesujące nowości dla użytkowników kontrolerów Microsoftu. Zdecydowanie najciekawszą z nich jest wsparcie dla pada Xbox Elite, którego użytkownicy mogą teraz wykorzystywać oprogramowanie Valve do konfigurowania tylnych łopatek akcesorium. Mówiąc prościej – funkcja zapewnia graczom większą elastyczność w kwestii korzystania z dodatkowych przycisków kontrolera Xbox Elite.

Zobacz także: Microsoft zobowiązuje się naprawić problem z kontrolerem do Xboxa Series X

Jeśli chodzi o pozostałe nowości w aktualizacji, to warto wymienić jeszcze m.in. możliwość przypisania konkretnych akcji do przycisku Share w kontrolerze od Xbox Series X|S oraz korzystania z więcej niż czterech padów Xbox jednocześnie. Co ciekawe, nowa beta Steama zawiera także małe co nieco dla użytkowników DualSense, czyli kontrolera od PlayStation 5. Podświetlanie LED w akcesorium może teraz zostać włączone lub wyłączone na stałe. Na razie ciężko powiedzieć, kiedy wszystkie wymienione nowości zostaną dodane do stabilnego klienta Steama, więc nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki, że już niedługo.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.