Mimo że seria Redmi Note zyskała swoją największą popularność po wydzieleniu marki Redmi spod skrzydeł Xiaomi, to status kultowej uzyskała ona o wiele wcześniej. Ostatnie smartfony z serii jeszcze z logo Xiaomi wciąż mają dużą rzeszę wiernych fanów i trudno się temu dziwić. Taki Redmi Note 6 Pro, który jest bohaterem tego wpisu, wciąż jest świetnym, chociaż nieco zaniedbanym smartfonem, który pozostawia daleko w tyle urządzenia z niższej półki i to pod każdym względem. Od surowej mocy, po czas pracy na baterii i możliwości multimedialne jest to sprzęt, który w pełni zadowoli większość mniej wymagających użytkowników smartfonów i to mimo tego, że miał on swoją premierę w 2018 roku. I wiele wskazuje na to, że posłuży on jeszcze dłużej dzięki zaangażowaniu producenta. 

Xiaomi Redmi Note 6 Pro z MIUI 12

Xiaomi Redmi Note 6 Pro z MIUI 12

Jest to o tyle dziwne, że Redmi Note 6 Pro trudno nazwać sukcesem sprzedażowym. Jest to prawdopodobnie najmniej popularnym smartfonem Redmi Note w historii firmy. Słuchawka była sprzedawana tylko w kilku regionach. Urządzenie zadebiutowało z Androidem 8.1 i nakładką MIUI 9. Zostało ono później zaktualizowane do MIUI 10, Androida 9.0 (Pie), i MIUI 11. Teraz jednak producent rozpoczął proces aktualizacji do MIUI 12. Ten będzie dostępny jednak wyłącznie dla wersji Global. Warto tu podkreślić, że wariant rosyjski nie otrzymał żadnej aktualizacji od początku 2019 roku. Innymi słowy, wariant sprzedawany w Rosji nadal pracuje na Androidzie 8.1 z nakładką MIUI 10. 

Zobacz też: Galaxy S21 Ultra z odświeżaniem 120 Hz bez kompromisów? Na to wygląda

Tak czy inaczej, wariant globalny otrzymuje aktualizację MIUI 12 o numerze V12.0.1.0.PEKMIXM. Jest ona obecnie w fazie stabilnej bety. W przypadku Xiaomi oznacza to, że będzie rozszerzać dostępność tego buildu na większą liczbę użytkowników, jeśli obecni nie napotkają na żadne problemy. Można się spodziewać, że jeśli do tego nie dojdzie, to aktualizacja trafi do wszystkich na przełomie stycznia i lutego. MIUI 12 jest ostatnią dużą aktualizacją dla Redmi Note 6 Pro, podobnie jak Redmi Note 5. Ten również niedawno zaczął otrzymywać tę aktualizację. Jest jednak szansa, że smartfon ten doczeka się jeszcze MIUI 12.5, które nie jest uznawane za dużą aktualizację a jedynie poprawkę już istniejącej wersji. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.