Nadchodzące inteligentne okulary Facebooka pojawią się już w tym roku. Producent nie podał co prawda dokładniej daty. Z jego strony padło jednak twierdzenie, że nastąpi to wcześniej, niż później. Możemy więc założyć, że stanie się to w pierwszej połowie roku. Niestety, zabraknie im kluczowej funkcji, często kojarzonej z takimi urządzeniami. Nie będą one bowiem obsługiwały technologii rozszerzonej rzeczywistości. Firma stara się jednak przekuć ten brak w wielką zaletę. Rzecz jasna z marketingowego punktu widzenia.

Inteligentne okulary Facebooka bez AR

Inteligentne okulary Facebooka bez AR
Jeśli liczyliście na to, to mam złą wiadomość.

Andrew Bosworth pełniący funkcję wiceprezesa ds. rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej w Facebooku, zasugerował Bloombergowi, że okulary, które są budowane we współpracy z Ray-Banem, spółką zależną Grupy Luxottica, nie będą okularami rozszerzonej rzeczywistości.

Są to z pewnością okulary, które zapewniają dużą funkcjonalność, ale nie jest to funkcjonalność, której wiele osób by się spodziewało. Nie nazywamy tego nawet rzeczywistością rozszerzoną. To po prostu są inteligentne okulary.

— Stwierdził.

Zobacz też: ZenFone 6 otrzymuje aktualizację do Androida 11

Facebook od dawna interesuje się dziedziną VR i AR. Warto przypomnieć, że firma w 2014 roku zakupiła za 2 miliardy dolarów Oculusa. Wciąż także w jej ramach rozwija technologię wirtualnej rzeczywistości, na co koronnym przykładem jest Oculus Quest 2, który miał premierę pod koniec ubiegłego roku. Są to najlepsze gogle VR jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek ceny do możliwości. Mimo to należy pamiętać, że sukcesy na tym polu nie muszą wcale oznaczać, że rozszerzona rzeczywistość także będzie należała do Facebooka. Mimo pozornie podobnych założeń obie te technologie wymagają zupełnie odmiennego podejścia w wielu kwestiach. Możliwe, że Facebook podczas prac nad swoimi okularami właśnie się o tym przekonał i stąd się wziął ten niespodziewany przypływ pokory.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.