Xbox Series X z poprawionym procesorem

Microsoft zobowiązuje się naprawić problem z kontrolerem do Xboxa Series X

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Xbox Series X to obiektywnie rzecz biorąc naprawdę dobra konsola, a Microsoft może być dumny z jej premiery. Sprzęt sprzedaje się świetnie, a w wielu zakątkach świata, w tym w Polsce, jego dostępność jest mocno ograniczona lub nawet zerowa. Niestety od pewnego czasu wielu użytkowników Xboxa Series X zaczyna narzekać na problem z rozłączaniem się kontrolera w losowych momentach. Dobra wiadomość jest taka, że Microsoft już zobowiązał się wyeliminować tę irytującą niedogodność.

Problem z rozłączaniem się kontrolera od Xboxa Series X przejdzie do historii

Xbox series X rozłączanie się kontrolera

Według ponad 40-stronnicowego tematu na forach pomocy Microsoftu kontroler od Xboxa Series X potrafi się rozłączać w losowych momentach. Muszę uczciwie przyznać, że sam spotkałem się z tą niedogodnością podczas zabawy w Call of Duty: Black Ops Cold War, choć jak na razie tylko raz. Na szczęście Microsoft poinformował, że jest świadomy problemu i już pracuje nad jego rozwiązaniem. Odpowiednia poprawka zostanie zawarta w aktualizacji oprogramowania, która ma ujrzeć światło dzienne w najbliższej przyszłości.

Zobacz także: Xbox Game Pass z mocnymi tytułami w styczniu – co dostaną gracze?

Ciężko powiedzieć, jak powszechny jest ten problem, choć kilkadziesiąt stron w wątku na forum zdecydowanie pokazuje, że istnieje. Niemniej jednak dobrze, że Microsoft nie umywa rąk i nie zamierza pozostawić graczy samych sobie. Co ciekawe, według niektórych użytkowników konsoli kontroler rozłącza się tylko w wybranych grach – w pierwszym poście na forum można przeczytać o Assassin’s Creed Valhalla. Na chwilę obecną nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać, aż gigant z Redmont przygotuje odpowiednią aktualizację. A to raczej długo nie potrwa.

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy