Do 17 stycznia potrwa przerwa w nauce dla uczniów polskich szkół. Jednym ze sposobów na spędzenie wolnego czasu są Ferie z programowaniem. To propozycja kierowana szczególnie do dzieci uczących się w klasach 1-6 szkoły podstawowej. Podpowiadamy, jak z niej skorzystać.

Ferie z programowaniem – jak wziąć udział?

ferie z programowaniem

Tegoroczne ferie zimowe to niewątpliwie dobry moment, żeby spędzić trochę czasu poza domem. Jeśli jednak nie chcemy odcinać się od elektroniki i internetu, możemy wykorzystać te narzędzia do własnego rozwoju. Konkretnie w dziedzinie programowania.

W przeszłości odbywały się warsztaty w formie webinarów w ramach m.in. Klubu Młodego Programisty. Wprawdzie oba cykle spotkań już się zakończyły, ale nagrania ze wszystkich warsztatów można bezpłatnie zobaczyć w sieci. Jest ich naprawdę sporo, a ferie to dobry moment na nadrobienie zaległości. Poniżej znajdziecie odnośniki do playlist z poszczególnymi materiałami. Wszystko jest dostępne na YouTube.

Czytaj także: Milowe kroki Huawei Mobile Services – rok rozwoju AppGallery robi wrażenie

Na stronie gov.pl/web/koduj/gry-i-zabawy znajdują się natomiast gry online, które pomagają ćwiczyć logiczne myślenie i nauczyć się podstaw programowania. Na rządowej stronie można również znaleźć propozycje zabaw offline dla najmłodszych i ich rodziców.

źródło: KPRM

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.