Asus to bardzo lubiana firma, która ma w swoim portfolio wiele różnego rodzaju produktów. Jej smartfony zdecydowanie nie należą do grona najpopularniejszych, choć oczywiście mają swoich zwolenników. Mimo że na rynku jest już działający pod kontrolą Androida 10 ZenFone 7, aktualizację do Androida 11 otrzymał właśnie starszy ZenFone 6. Trochę dziwne, że Asus nie zaczął od najświeższego modelu, ale cóż – nie my decydujemy.

Asus ZenFone 6 z aktualizacją do Androida 11

Asus ZenFone 6 Android 11

ZenFone 6 to flagowiec z krwi i kości. Sercem smartfona jest ośmiordzeniowy Snapdragon 855, któremu towarzyszy od 6 do 8 GB RAM-u i 64, 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. W dniu premiery sprzęt działał pod kontrolą Androida 9 Pie, lecz z czasem otrzymał aktualizację do Androida 10. Teraz użytkownicy ZenFone’a 6 z całego świata mogą się już cieszyć najnowszym Androidem 11. Trzeba jednak zaznaczyć, że nowa wersja oprogramowania jest rozprowadzana falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie.

Zobacz także: Zakupy, muzyka, nawigacja i gry w AppGallery – bądź zawsze na bieżąco!

Aktualizacja została oznaczona numerem 18.0610.2011.107. Jeśli chodzi o wprowadzane nowości, to należy wymienić przede wszystkim dymki czatu, jednorazowe pozwolenia dla aplikacji, historię powiadomień i zwiększone bezpieczeństwo. Rzecz jasna trzeba też wspomnieć o przeprojektowanej nakładce ZenUI i pełnoekranowych gestach. Na razie nie słychać o żadnych problemach z uaktualnieniem, więc wygląda na to, że można je instalować bez obaw. Co ciekawe, nowszy ZenFone 7 nie dostał jeszcze Androida 11 nawet w formie bety. To dość niecodzienna sytuacja.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.