ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Smartfon bez ramek na kolejnych zdjęciach pokazuje swoje atuty – czy naprawdę potrzebujemy takiego smartfonu?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
oppo-bezel-less-phone-3-710x440

Jaka jest granica w grubości ramek wokół wyświetlacza w smartfonach? Czy jest optymalna wartość tego zagadnienia? Z pewnością grube ramki nie są wskazane, co też często jest mówione HTC czy też Sony. Jednak czy z drugiej strony brak tego elementu to dobre rozwiązanie?

Takie pytanie pojawia się jak zobaczycie najnowszy nadchodzący dopiero model Oppo oznaczony jako R7. Sama litera „R” zdradza, że będzie to urządzenie cechujące się pewnym wymiarem zdecydowanie odbiegającym od przyjętych standardów. Dla przykładu weźmy smartfona R5, który jest jednym z najcieńszych urządzeń w swojej klasie. Jednak w drodze jest R7 i takie oto zdjęcia właśnie trafiły do Sieci:

oppo r7 122121 3
oppo r7 122121

Ewidentny brak ramek i sam wyświetlacz rozciągnięty od krawędzi do krawędzi obudowy to zdecydowanie innowacja. Dodatkowo Oppo odchudziło R7 sprawiając, że jest gruby na 4,85 mm. Z kolei wewnątrz urządzenia mają znaleźć się takie podzespoły jak układ MediaTeka oznaczony jako MT6795 czy też aparat o matrycy 20,7 MPx.

Wszystko wygląda interesująco tylko czy naprawdę potrzebny jest taki smartfon? Z pewnością brak ramek jest korzystny dla ogólnych rozmiarów, ale czy to będzie wygodne? Z pewnością przekonamy się o tym jak Oppo zdecyduje się zaprezentować światu R7.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy