ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi Note 5 z MIUI 12

Xiaomi Redmi Note 5 z aktualizacją do MIUI 12 – fani nareszcie się doczekali

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi zaprezentowało Redmi Note 5 Pro na początku 2018 roku w Indiach. Smartfon ten rozpoczął swoją karierę z nakładką MIUI 9 i Androidem 7.1. Ten właśnie telefon zadebiutował później jako Redmi Note 5 w na pozostałych rynkach, w tym w Polsce. Z czasem słuchawka ta została zaktualizowana do Android 8.1 (Oreo) i Android 9.0 (Pie). Wraz z nimi dochodził aktualizacje do MIUI 10 i MIUI 11. Nawet jak na Xiaomi jest to całkiem spore wsparcie. Okazuje się jednak, że to wcale nie jest jego koniec. Smartfon ten bowiem waśnie otrzymał MIUI 12.

Redmi Note 5 z MIUI 12

Redmi Note 5 z MIUI 12

Redmi Note 5 jest jednym z popularnych smartfonów z serii Redmi Note wśród konsumentów, jak również społeczności modderów. Urządzenie występuje w trzech wariantach MIUI — Global, Chińskim i Rosyjskim. Zazwyczaj chiński wariant jako pierwszy otrzymuje aktualizację, jednak ostatnio zaczęło się to zmieniać. I tak MIUI 12 zadebiutował właśnie na wersji Global. Dlatego też aktualizacja o numerze  V12.0.2.0.PEIMIXM jest dostępna we wszystkich regionach świata z wyjątkiem Chin i Rosji. Co ciekawe nie jest to pierwszy tego typu przypadek. Redmi 8 również otrzymał MIUI 12 właśnie w wersji Global.

Zobacz też: Milowe kroki Huawei Mobile Services – rok rozwoju AppGallery robi wrażenie

Obecnie aktualizacja znajduje się w fazie Stabilnej bety. Oznacza to, że jest dostępna tylko dla wybranych użytkowników. Powinna ona jednak wkrótce trafić do wszystkich użytkowników, jeśli testerzy nie napotkają na problemy. Spodziewamy się również, że w najbliższych dniach Xiaomi wyda aktualizację dla wariantu sprzedawanego zarówno w Chinach, jak i w Rosji. W związku z tym, że MIUI 12 jest ostatnią dużą aktualizacją dla Redmi Note 5, to smartfon nie kwalifikuje się do aktualizacji Android 10. Wciąż jednak może otrzymać wsparcie dla MIUI 12.5.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy