Ren Zhengfei, Dyrektor Generalny i założyciel firmy Huawei Technologies, oświadczył, że firma musi z powrotem skalować swoją działalność biznesową i skupić się bardziej na obszarach strategicznych. Oznacza to wielkie zmiany w firmie i nowe podejście, które zostało wymuszone przez działania USA przeciwko firmie. Sytuacja, w jakiej znalazł się Huawei, jest ewenementem w skali rynku. I mimo że świetnie sobie w niej radzi, to i tak dalsze zmiany są konieczne dla zachowania kondycji firmy.

Szef Huaweia ogłasza zmiany

Szef Huaweia ogłasza zmiany

Według raportu GlobalTimes założyciel Huaweia stwierdził to w ostatnim wewnętrznym e-mailu do personelu. Wskazuje to, że firma może dalej dostosowywać swoje strategie, aby lepiej sprostać wyzwaniom i konkurencji. Ren miał napisać:

Ponieważ jesteśmy firmą mocno ograniczoną, to musimy się przykładać. Nasze projekty muszą być dopracowane pod każdym względem. Musimy wykorzystać możliwości w obszarach, w których możemy, skoncentrować naszą energię i wykonać dobrą pracę w sposób najbardziej efektywny. Tylko wtedy będziemy mogli znaleźć lepsze rozwiązanie niż inni.

Zobacz też: Milowe kroki Huawei Mobile Services – rok rozwoju AppGallery robi wrażenie

Założyciel omawiał również działalność firmy w zakresie cloud computingu, a nawet stwierdził, że firma musi uczyć się od takich firm jak Amazon i Microsoft. Dodał, że Huawei musi wykorzystać swoje 30-letnie doświadczenie w sieci jako wyjątkową zaletę na tym rynku i wyróżnić się w branży. Dodał przy tym, że Huawei nie może pójść tą samą drogą co Alibaba i Amazon, ponieważ go na to nie stać finansowo. Jak widać, Huawei skupi się na udostępnianiu mocy obliczeniowej w chmurze, a także produkcji urządzeń, które mają celować przede wszystkim w jak najwyższą jakość. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.