Android Auto 6.0 powinien pojawić się już niebawem, a wraz z nim przybędzie kilka nowości. Wprawdzie nie każda z nich jest tym, czego mogą oczekiwać użytkownicy, ale Google stale stara się rozwijać swoje rozwiązanie. Dalej jednak czekamy na to, aż aplikacja oficjalnie pojawi się w Polce. Firma zapowiedziała to w zeszłym roku, ale na debiut dalej czekamy.

Android Auto 6.0 – co nowego pojawi się w aplikacji?

Android Auto

Kiedy ma pojawić się Android Auto 6.0? Istnieją spore szanse, że będzie to jeszcze w styczniu, choć w przypadku aktualizacji Google, nic nie jest do końca pewne. Jeżeli doniesienia się potwierdzą, to użytkownicy aplikacji będą mieli niedługo większy wpływ na to, jak będzie wyglądał sam ekran. Ma zostać bowiem udostępniona możliwość zmieniania tapet na wyświetlaczu. Jednak nie będzie tam możliwości ustawienia swojej grafiki, a do wyboru dostanie się tapety przygotowane przez Google. Zapewne z czasem się to zmieni, ale na takie rozwiązanie przyjdzie użytkownikom jeszcze trochę poczekać.

Kolejną z nowości, która ma zadebiutować w nowej wersji Android Auto, będą skróty do Asystenta Google. Pozwoli to na zaprogramowanie konkretnych czynności, które ma wykonać Asystent, a następnie te zostaną przypięte do ekranu głównego aplikacji. Jedno kliknięcie ma więc „załatwić sprawę”, co z pewnością ułatwi życie tym, którzy z rozwiązania Google korzystają często. Niewykluczone, że będzie to także dotyczyło kilku sekwencji naraz, które da się przypisać pod jedną ikoną. Nowa wersja aplikacji ma także poprawić jej działania i wyeliminować pomniejsze błędy.

Zobacz też: Qualcomm Snapdragon 480 5G oficjalnie zaprezentowany.

W tym roku powinny także zacząć pojawiać się aplikacje firm trzecich, które będzie można uruchomić na Android Auto. Google otworzyło system dla developerów, a jednym z nich jest Sygic, który w wersji beta dostępny był już jakiś czas temu. Także Yanosik pracuje nad tym, by ich wersja aplikacji była zgodna z Android Auto.

Źródło: AutoEvolution

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.