ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Technologie ekranów i ich różnice

OLED to żyła złota – Samsung ma uzyskać rekordowy przychód

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Rynek paneli OLED należy do Koreańczyków. Dwie główne firmy na tym rynku to LG i Samsung. I to właśnie dla tej ostatniej prognozy prezentują się wręcz fenomenalnie. Według wstępnych założeń przychód ze sprzedaży paneli firmom zewnętrznym przekroczy 5 miliardów dolarów w pierwszym kwartale 2021 roku. Warto przy tym dodać, że spora część paneli firmy trafia do jej produktów. Te jednak nie są brane w tym zestawieniu.

Samsung z rekordowym przychodem za OLED

Samsung z rekordowym przychodem za OLED
Wiele się od debiutu tego tabletu zmieniło

Omdia opublikowała niedawno nowy raport. Firma badawcza stwierdziła w nim, że producent wyświetlaczy przekroczy 5,18 mld USD przychodu ze sprzedaży swoich paneli OLED w pierwszym kwartale tego roku. Oznacza to znaczący wzrost o 30 procent w stosunku do pierwszego kwartału roku 2019. Wtedy przychód wynosił bowiem 3,975 miliarda dolarów. Wzrost ten jest poparty wzrostem wykorzystania paneli OLED w smartfonach 5G różnych producentów. W czwartym kwartale 2020 roku zgodnie z danymi Omdia, 62,8 procent wszystkich smartfonów, które trafiły do sprzedaży, miało korzystać właśnie z wyświetlaczy OLED. To oznacza, że branża smartfonów skłania się obecnie ku panelom z diod organicznych, co ma wpłynąć na kolejne wzrosty Samsunga w tym segmencie.

Zobacz też: Milowe kroki Huawei Mobile Services – rok rozwoju AppGallery robi wrażenie

Warto jednak pamiętać, że przychód to nie to samo co dochód.. Nie uwzględnia on ceny logistyki, rozwoju technologii, czy samej produkcji wyświetlaczy. Należy więc liczyć się z tym, że zyski Samsunga w tym segmencie są o wiele niższe, niż owe ponad 5 miliardów dolarów. Na pewno jednak jest to istotna gałąź i źródło finansowania dla całej firmy. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy