Trwa awaria w Idea Bank, a klienci instytucji mają problem z zalogowaniem się na swoje konta. Firma do tej pory nie opublikowała żadnej wiadomości, która w jakikolwiek sposób tłumaczyłaby, co takiego się wydarzyło. Jednak sama awaria może być spowodowana tym, że Idea Bank przeszło restrukturyzację.

Awaria w Idea Bank

Idea Bank logo

Problemy techniczne mogą sprawiać wiele kłopotów, a szczególnie wtedy, kiedy dotyczą instytucji bankowych. Nie inaczej jest w tym przypadku, bo awaria w Idea Bank uniemożliwiała zalogowanie się przez stronę internetową do bankowości elektronicznej. Problemy występowały także przy próbie logowania do serwisu Idea Cloud i do samej aplikacji mobilnej banku. I choć dalej nie podano oficjalnej przyczyny problemów, to zapewne są one spowodowane przenosinami danych, które Idea Bank zapowiadało w związku z restrukturyzacją. Te miały odbyć się wczoraj (3 stycznia), ale widać nie wszystko przebiegło tak, jak powinno.

Ze względu na bardzo złą sytuację kapitałową Idea Banku Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął jego przymusową restrukturyzację, zgodnie z wymogami prawa polskiego i unijnego.  Bank zostanie 3 stycznia 2021 r. przejęty przez Bank Pekao S.A. Wszystkie depozyty i kredyty klientów są bezpieczne i zostaną w całości przeniesione do banku przejmującego. Bank działa normalnie. Dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej nadal będzie aktywny (hasła i loginy  pozostają bez zmian) – za wyjątkiem wcześniej zaplanowanej przez Idea Bank przerwy technicznej w dniu 31.12.2020 od godziny 20:00 do godziny 04:00 dnia 01.01.2021 r.

Informacja ze strony Idea Bank na Facebooku

Zobacz też: Netflix jak lodówka – niby coś jest, ale…

W serwisie Down Detector cały czas zgłaszane są problemy przez klientów Idea Banku, ale sytuacja ma się ponoć powoli normować. Warto wiec uzbroić się w cierpliwość, choć w takiej sytuacji może być to trudne. Korzystacie z rozwiązań Idea Banku i też macie problemy z logowaniem?

Aktualizacja

Dostaliśmy informację od banku, że problem został już zażegnany.

Informujemy, że aplikacja mobilna Idea Banku działa poprawnie. Bankowość Idea Cloud jest także dostępna dla klientów – w przypadku wystąpienia ewentualnych problemów, prosimy o odświeżenie strony oraz ponowną próbę logowania. W tym momencie prowadzone są prace, mające na celu pełne udostępnienie systemu. O ich postępach będziemy informować na bieżąco. Za niedogodności przepraszamy.

Źródło: Down Detector / Idea Bank

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.