ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Czytnik linii papilarnych to za mało? Samsung wymyślił kolejny sposób na odblokowywanie urządzenia

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy s6 edge

Smartfony dzisiaj stanowią ogromny zbiór danych, których z pewnością nie chcielibyśmy utracić, a tym bardziej aby wpadły one w niepowołane ręce. Tym samym szukając zabezpieczeń, z pewnością należy zacząć od samej możliwości odblokowania danego urządzenia.

Już teraz istnieje wiele przeróżnych trybów uzyskania dostępu do smartfonu czy też tabletu. Jednym z ostatnich nowości, już niezbyt młodą, w tej kwestii jest czytnik linii papilarnych montowany chociażby w ostatnich flagowych modelach Samsunga. Jednak jeśli uważacie, że ten rodzaj odblokowania urządzeń jest zbyt irytujący, a zwykłe kody za łatwo można złamać to Koreańczycy mają nową propozycję, która niejako jest odpowiedzią na Knock Code od LG.

samsung galaxy s6 edge tryb odblokowywanie odblokowanie

W rozwiązaniu Samsunga zamiast wystukiwać odpowiednią kombinację, należy przesuwać palec w odpowiedniej kolejności, co też możecie ujrzeć na powyższych zrzutach ekranu. Możemy ustawić od 4 do 8 przeciągnięć, ale niestety te nie są zbyt szybkie, gdyż urządzenie potrzebuje do dwóch sekund na rozpoznanie szyfru.

Osobiście nie sądzę, aby ktoś wolał wykorzystywać powyższy sposób zamiast czytnika linii papilarnych czy też innych, bardziej konwencjonalnych, metod. Mimo wszystko, być może komuś z Was przypadł on do gustu?

źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy