ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nie można ufać Samsungowi? Oto specyfikacja Galaxy J5, ulepszonego Galaxy Grand Prime

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy j1 1

Samsung kiedyś powiedział, że ich portfolio jest już wystarczające. Jednak od dłuższego czasu dostajemy informację jakoby Koreańczycy szykowali wiele nowych urządzeń. Dzisiaj poznaliśmy jedno od strony technicznej i tym samym nowa seria smartfonów Samsunga wydaje się nie mieć tajemnic.

Rozchodzi się o nową literę, „J”. W historii urządzeń tej firmy znamy już Galaxy J, czyli ekskluzywną wersję Galaxy S4 sprzed ponad 2 lat charakteryzującą się aluminiową obudową. W nowej wersji, litera „J” najprawdopodobniej nie będzie już charakteryzować się metalowymi materiałami, a plastikiem – na początku newsa widoczny jest najniższy z serii, Galaxy J1. Być może specyfikacja będzie lepsza? Niekonieczne, oto dane techniczne Galaxy J5, czyli pośredniego modelu serii:

  • 5-calowy wyświetlacz HD (720p);
  • układ Qualcomm Snapdragon 410;
  • 1,5 GB RAM;
  • 8 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • aparaty: 13 MPx i 5 MPx;
  • Android 5.0 Lollipop.

Jest to niejako ulepszony i znany nam dobrze Galaxy Grand Prime toteż możemy spodziewać się, że właśnie tę niezbyt starą rodzinę zastąpi literka „J”. Czy to dobrze, że Samsung decyduje się na krótsze nazewnictwo? Teraz z pewnością tak, ale czy nie pojawią się dodatkowe określenia to niestety nie wiemy.

Mimo wszystko, oczywistym jest, że Samsung musi prezentować nowe urządzenia, ale czy nie są one zbyt podobne do obecnie produkowanych? Z pewnością odbije się to na konsumentach mniej znanych modeli, których zdecydowanie szybciej dotknie brak oficjalnie (i nieoficjalnego) wsparcia.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy