Flagowe smartfony od Huawei w ramach jednej serii najczęściej różniły się między sobą czymś więcej niż tylko rozmiarem. W zeszłym roku P40 był nie tylko mniejszy, ale też słabszy od P40 Pro. Oczywiście P40 Pro+ był niemalże bliźniakiem ostatniego za wyjątkiem wykończenia i głównego zestawu aparatów. Takie podejście ma zostać odmienione wraz z rodziną Huawei P50, gdzie firma bardziej pójdzie drogą, którą stale podąża Samsung.

Seria Huawei P50 to przynajmniej trzy modele z trzema rozmiarami wyświetlaczy

Co to dokładnie oznacza? Otóż spodziewajmy się trzech, flagowych modeli, które przede wszystkim ma różnić wielkość wyświetlacza, a co za tym idzie – ogólne rozmiary. Bazowy model, czyli Huawei P50 ma zaoferować ekran o przekątnej 6,1 lub 6,2 cali, pośredni 6,6 cali (P50 Pro), a największy 6,8 cali (P50 Pro+). Nietrudno dostrzec tu analogię do innych firm. Według źródeł Huawei nie będzie dodatkowo odróżniał P50 i P50 Pro. Dodatkowe zmiany mogą zajść jedynie w P50 Pro+, ale to oczywiście plotki. Niemniej pochodzące od osoby, której w zeszłym roku udało się dokładnie zdradzić przed premierą całą serię P40.

Zobacz też: W AppGallery znajdziesz najciekawsze propozycje gier, programów muzycznych, do zakupów i nawigacji.

Tymczasem zachęcam do przypomnienia sobie, jak ma wyglądać środkowy model, czyli Huawei P50 Pro. Firma wyraźnie przestawia swoje portfolio zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem i możliwościami. Dajcie znać, co sądzicie o takiej przemianie? Faktycznie idzie wszystko we właściwą stronę?

Źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.