Wiele mówi się o tym, że Google powoli odcina się od Androida, tworząc wszelkie nowe usługi bez wplatania tam nazwy tego systemu. Jednak Robocik jest nieodłączną częścią giganta z Mountain View i jedną ze ścian sukcesu. Dlatego od czasu do czasu widać nawet w świecie Androida różnego rodzaju ciekawostki, które wyraźnie są oderwane od korporacyjnego świata. To jest poniekąd typowe dla Google, więc… pobawmy się origami.

Lubisz origami i Androida? W takim razie stwórz głowę Robocika

Oczywiście to nie Google, a zespół deweloperski Androida udostępnił powyższe, 11-minutowe nagranie, które pokazuje, jak złożyć głowę Robocika z origami. Autorem poradnika jest Lisa Nguyen Quang Do (Software Engineer), aczkolwiek powyżej możecie oglądać dłonie Seanga Chau (VP zespołu inżynierów). Jeśli film Was nie przekonuje, to firma udostępniła również instrukcję w PDF, która w 30 krokach pozwala stworzyć głowę Androida. Ot, ciekawostka noworoczna, która z pewnością nie jest w żaden sposób rewolucyjna, ale na pewno potrafi dostarczyć rozrywkę.

Zobacz też: Huawei podaje liczby, które sugerują, że HarmonyOS już się udał.

Oczywiście powyższy przykład origami nie należy do najprostszych. Jeśli wcześniej nie byliście zaznajomieni z tą sztuką, to warto zacząć od czegoś prostszego, a głowę Robocika ustawić za pierwszy cel. Swoją drogą pochwalcie się w komentarzu Waszymi pracami.

Źródło: 9to5google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.