Samsung-Galaxy-J1-3

 
Samsung zapowiedział dwa kolejne urządzenia, które dołączą do grona modeli ze średniej półki. Galaxy J5 i Galaxy J7 będą przeznaczone podobnie jak J1 dla nieco mniej wymagających użytkowników zwracających większą uwagę na cenę smartfonów i wygodę obsługi, a nie na ich moce obliczeniowe.

 
Galaxy J5 zostanie wyposażony w 5-calowy ekran o rozdzielczości 720p, a także popularny procesor od Qualcomma, czyli Snapdragon 410. Ilość RAM-u to 1,5 GB czyli nieco więcej niż zdążyliśmy się przyzwyczaić w tej półce cenowej. Bateria o pojemności 2600 mAh wydaje się być wystarczająca dla takiego urządzenia. Galaxy J7 to już większy, 5,5-calowy ekran również o rozdzielczości 720p. W środku znajdziemy układ Marvel PXA1936, a także 1,5 GB pamięci operacyjnej i 3000 mAh akumulator. Oba smartfony będą posiadały prawdopodobnie 8 Mpx aparaty i 5 Mpx kamerki przednie.

 
Cena urządzeń nie będzie zbyt wysoka i zamknie się w granicach 260-270 dolarów. Teoretycznie nowa seria Galaxy J stanowi interesującą propozycję dla mało wymagającego odbiorcy. Z drugiej strony, wtórny design i brak innowacyjności nie wróży dobrze sprzedaży tych smartfonów, chyba że staną się one kolejnym hitem u operatorów.

 

Samsung-Galaxy-J1-2

Źródło: Samsung

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dawid Przewoźnik