ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi K30 Pro

Które procesory napędzą serię Redmi K40? Jeden jeszcze nie został pokazany

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Niedawno Paweł poinformował Was, że Redmi ponownie będzie próbowało stworzyć najtańszego flagowca. Oznacza to, że seria Redmi K40 wykorzysta najmocniejsze układy od Qualcomma, ale słowo seria jest kluczowe. W końcu pamiętajmy, że firma w ramach tej rodziny urządzeń nie ogranicza się tylko do jednego modelu. W zeszłym roku obok Redmi K30 i K30 Pro pojawił się między innymi K30 Ultra. O ile na razie nie mówi się o trzecim kompanie w ramach Redmi K40, tak skupmy się na bazowym smartfonie i jego rodzeństwie z dopiskiem Pro.

Procesory Redmi K40 nie będą cierpieć na brak mocy obliczeniowej

Redmi K30 Pro

Oczywiście to Snapdragon 888 (SM8350) ma zostać wykorzystany do napędzania Redmi K40 Pro. Tak wynika z ujawnionych plików źródłowych najnowszej odsłony MIUI 12. Z nich dowiadujemy się także o drugim urządzeniu z serii, czyli zapewne Redmi K40, który będzie nieco słabszy. Jego moc obliczeniowa ma być generowana z jednostki Qualcomma, która nie została jeszcze zaprezentowana, a jej oznaczenie kodowe do SM7350. Domyślamy się, że mowa jest o następcy dla udanego i lubianego Snapdragona 765G. Niemniej na tę chwilę nie wiemy o nim zbyt wiele. Z pewnością Qualcomm będzie chciał tą jednostką mierzyć się z Exynosem 1080, który zadebiutował niedawno w serii Vivo X60. Tym sposobem mówimy o poziomie naprawdę bliskim flagowcom.

Zobacz też: Sprawdź, co znajdziesz w AppGallery, jeśli myślisz o zakupach, muzyce, nawigacjach i grach.

Z racji, że Snapdragon 888 po raz pierwszy pojawił się w Xiaomi Mi 11, to niewykluczone, że podobnie będzie z następcą dla Snapdragona 765G. Redmi K40 może być tym pierwszym, ale niezależnie powinna odbyć się premiera samej jednostki. W takim razie czekamy na zapowiedzi od Qualcomma.

Źródło: Gizchina

Sprawdź najnowsze wpisy