Wielkimi krokami zbliża się premiera nowych flagowców Samsunga. Mimo że Koreańczycy jeszcze oficjalnie nie ogłosili terminu premiery serii Galaxy S21, to pierwsza zapowiedź jest już za nami. Przy okazji przypomnieliśmy sobie poszczególne generacje tej jakże popularnej rodziny. Jednak razem ze smartfonami Samsung z pewnością pokaże więcej nowości. Jedną z nich niewątpliwie mogą być słuchawki Galaxy Buds Pro, ale okazuje się, że do gry może wejść także zdecydowanie mniejsze akcesorium. Naturalnie mowa o tytułowym Galaxy SmartTag.

Samsung Galaxy SmartTag to brelok, który ułatwi znalezienie kluczy

Słówko Tag, w połączeniu z firmami takimi jak Samsung, od razu kojarzy się ze wszelkimi rodzaju lokalizatorami. Swego czasu Nokia z Microsoftem próbowali wypromować takie dodatki, ale zainteresowanie nie było ogromne. Jednak Koreańczykom może się to udać z prostego względu – sama technologia Bluetooth znacząco się rozwinęła. Samsung Galaxy SmartTag ma wykorzystywać Bluetooth 5.1, który pozwala między innymi na wskazywanie kierunku, gdzie znajduje się urządzenie. To właśnie ta zmiana sprawia, że lokalizacja wspomnianych kluczy z takim brelokiem będzie zdecydowanie łatwiejsza. Z uzyskanego certyfikatu dowiadujemy się dodatkowo, że zasilanie będzie odbywać się z płaskiej baterii 3 V.

Zobacz też: Zakupy, muzyka, nawigacja, gry – w AppGallery znajdziesz wszystko.

Do tego sam Galaxy SmartTag będzie oferowany w przynajmniej dwóch kolorach – widocznym powyżej, czarnym, ale także beżowym. Premiera, jak wspomniałem wcześniej, prawdopodobnie odbędzie się 14 stycznia – pod warunkiem, że Samsung potwierdzi tę datę. Przewidywana cena omawianego akcesorium ma oscylować w okolicach 100 złotych. Oczywiście nie zabraknie pełnej kompatybilności z platformą SmartThings i usługą SmartThings Find:

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.