ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi ze Snapdragonem 888

Redmi ponownie może stworzyć najtańszego flagowca – tym razem ze Snapdragonem 888

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi Mi 11, jak na flagowca z 2021 roku, zaczął dość wcześnie, bo jeszcze w 2020. Jest to jednak pierwszy smartfon ze Snapdragonem 888. Nie można więc go rozpatrywać w kategorii urządzeń tegorocznych, chyba że czytasz ten tekst już w styczniu. Inne firmy również ogłosiły swoje własne flagowce z nowym procesorem. Qualcomm opublikował nawet ich listę. Ciekawie prezentuje się jednak propozycja od Redmi. Producent ten ma bowiem wprowadzić najbardziej przystępnego cenowo smartfona z najnowszym flagowym układem Qualcomma. Pamiętajmy jednak, że najtańszy wcale nie oznacza, że smartfon będzie tani. 

Redmi ze Snapdragonem 888

Redmi ze Snapdragonem 888

Informację tą przekazał nieoceniony DigitalChatStation, za pośrednictwem portalu Weibo Jak wynika z raportu, Redmi nie będzie jednak konkurowało z firmą matką, a jego smartfon, mimo że z tym samym procesorem będzie skierowany jednak do innej grupy odbiorców. O ile bowiem Mi 11 to flagowiec z krwi i kości, to nowy Redmi będzie raczej wysokiej klasy średniakiem z flagowym procesorem. Najprawdopodobniej mowa tu więc o przedstawicieli serii Redmi K40, chociaż nie zostało to napisane wprost. Sugeruje to jednak zastosowana nazwa kodowa, czyli Haydn model K11.

Zobacz też: Milowe kroki Huawei Mobile Services – rok rozwoju AppGallery robi wrażenie

Z drugiej strony wcześniejsze doniesienia sugerowały, że linia K40 skupi się na układach Dimensity od MediaTeka. Nie jest jednak wykluczone, że nie wszyscy jej przedstawiciele będą się trzymać tej zależności. Jeśli chodzi natomiast o nasz rynek, to najprawdopodobniej smartfon ten zadebiutuje jako członek serii Xiaomi Mi 11T. Chociaż istnieje również szansa, że zostanie przypisany do kolejnej submarki Xiaomi, czyli Poco.

Źródło: Xiaomi

Sprawdź najnowsze wpisy