ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Gaalxy A32 5G z MediaTekem

Wyciek specyfikacji Galaxy A32 5G – Samsung stawia na… MediaTeka

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Galaxy A32 5G będzie chyba najtańszym smartfonem 5G od Samsunga. Ostatnie przecieki ujawniły wiele informacji o tym smartfonie. Dziś słuchawka pojawiła się w bazie danych organu Bluetooth SIG. To oznacza, że urządzenie jest już gotowe i wkrótce będziemy mogli się spodziewać jego premiery. Zwykle bowiem od momentu certyfikacji do oficjalnego przedstawienia urządzenia mija około miesiąca. Sam proces certyfikacji przy okazji potwierdził niektóre szczegóły na temat nadchodzącego smartfona.

Samsung Gaalxy A32 5G z MediaTekem

Samsung Gaalxy A32 5G z MediaTekem

Lista ujawnia, że Galaxy A32 5G występuje w trzech wariantach określanych jako: SM-A326B, SM-A326_DS, i SM-B326BR_DS. Potwierdzono także fakt, że smartfon ten ma obsługiwać technologię łączności bezprzewodowej Bluetooth 5.0. Trochę szkoda, że zabrakło standardu LE Audio. Jednak ten na razie jest zarezerwowany tylko dla flagowców i raczej nie ma co oczekiwać, że to się zmieni w przyszłym roku. Co ciekawe, niektóre rynki mogą otrzymać wariant LTE smartfona. To wyjaśnia obecność dwóch z trzech wariantów. Nie wiadomo zatem, czym będzie ten trzeci. Jak na razie poznaliśmy także kluczowe informacje na temat specyfikacji wariantu 5G.

Zobacz też: Zakupy, muzyka, nawigacja i gry w AppGallery – bądź zawsze na bieżąco!

Przede wszystkim sercem tego urządzenia ma być układ MediaTek Dimensity 720. Jest to dość zaskakująca decyzja. Samsung zwykle stara się stosować swoje autorskie procesory, ewentualnie te od Qualcomma. Może to oznaczać, że propozycja MediaTeka okazała się tu po prostu najtańsza. Widocznie nawet produkcja swoich autorskich układów 5G ze średniej półki we własnych zakładach jest dla koreańskiego giganta mniej opłacalna, od zakupu Dimensity 720. Rzecz jasna w przypadku modelu 4G należy się spodziewać zupełnie innego procesora.  Dodatkowo Galaxy A32 5G ma mieć 6,5-calowy panel wyświetlacza. Z tyłu znajdziemy czteroczujnikowy moduł aparatu z głównym obiektywem 48 MPx. Przecieki wspominają także o obecności portu Jack 3.5 mm i baterii 5000 mAh. Całość ma działać pod kontrolą Androida 11. Jeśli zaś chodzi o cenę, to źródła mówią o kwocie 299 Euro, czyli około 1350 PLN. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy