Hubble Technology Investment, będące ramieniem inwestycyjnym Huaweia, dokonało ostatnio przesunięcia inwestycji w NineCube. Spowodowało to, że firma nabyła udziały w firmie zajmującej się automatyzacją projektowania elektronicznego, która ma swoją siedzibę w Chinach. Według specjalistów posunięcie to ma na celu wzmocnienie możliwości Huaweia w zakresie projektowania układów scalonych. Biorąc pod uwagę problemy z dostępem do technologii z USA, krok ten może okazać się kluczowy dla przyszłości firmy w zakresie projektowania i produkcji autorskich układów.

Huawei inwestuje w procesory

Huawei inwestuje w procesory

Zanim przejdziemy dalej, to warto wyjaśnić, czym w ogóle jest NineCube. Otóż jest to stosunkowo młoda, bo zaledwie 9-letnia firma, która jest  dostawcą usług EDA. Te natomiast są zestawem narzędzi do projektowania zaawansowanych układów scalonych i mikroprocesorowych. Według najnowszych doniesień samo NineCube przeszło ostatnio znaczną zmianę biznesową. Teraz dodano technologię submarki Huaweia jako nowego udziałowca. Jednak obie firmy muszą jeszcze ujawnić dokładną sumę inwestycji dokonanych przez największego chińskiego producenta smartfonów. Obecnie na rynku EDA dominują firmy amerykańskie, których udział w rynku wynosi prawie 80 procent. Obejmuje to głównie duże firmy, takie jak Synopsys, Cadence i Mentor Graphics. 

Zobacz też: Zakupy, muzyka, nawigacja i gry w AppGallery – bądź zawsze na bieżąco!

Bardzo możliwe, że Huawei nie tylko skorzysta z tej technologii do własnych celów, ale także będzie ją rozwijał w celu zagarnięcia dla siebie fragmentu tego rynku. Zwłaszcza że coraz więcej firm z Państwa Środka poszukuje lokalnych alternatyw dla amerykańskich usług w obawie przed blokadą.

Źródło: Gizmochina 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.