Podczas gdy rynek mobilny zdaje się coraz mocniej skupiać na elastycznych ekranach, które mogą być składane lub zwijane, dla większych urządzeń nie są one aż tak bardzo interesujące. Znaczy owszem, składane tablety, laptopy czy zwijany telewizor od LG robią wrażenie. Jednak efektowność nie musi iść w parze z efektywnością. LG, które jest na tym polu chyba najbardziej innowacyjnym producentem, dostrzega potencjał raczej w przezroczystych panelach. Firma chce, aby zagościły one w naszych domach

Przezroczyste ekrany LG w domach i barach

Przezroczyste ekrany LG w domach
Udawajmy, że to bar z zapiekankami, dobrze?

Przezroczysty telewizor brzmi nieco jak niefunkcjonalny rekwizyt filmowy, a nie praktyczne rozwiązania. Jednak warto tu podkreślić, że takie ekrany nie mają zastąpić tych tradycyjnych w ich roli. Ich zadaniem będzie znalezienie się tam, gdzie zwykłych ekranów nigdy nie było. W ten sposób w barach mogą stanąć panele z menu, zza których widać pracę kucharzy. Znika więc potrzeba wytężania wzroku za jadłospisem wiszącym daleko za barem, a jednocześnie widok kucharzy robiących dania rozwiewa obawy, że ktoś kupił mrożonki z marketu i je właśnie podgrzewa w mikrofalówce. Zimne w środku zapiekanki z Biedronki sprzedawane na dawnym dworcu busów w Krasnymstawie to wspomnienie, które do dziś mnie prześladuje, mimo że minęło już prawie 9 lat. 

Zobacz też: Zakupy, muzyka, nawigacja i gry w AppGallery – bądź zawsze na bieżąco!

LG co prawda w swojej wizji skupia się raczej na umieszczeniu przezroczystego ekranu OLED barze sushi, jednak jako autor tekstu i miłośnik zapiekanek wolałem się odnieść do czegoś bliższego memu sercu. LG od dawna bawi się przezroczystymi ekranami, ale po raz pierwszy pokazuje panele OLED. W porównaniu z przezroczystymi wyświetlaczami LCD, które, jak twierdzi, mają tylko 10 procent przezroczystości, w przypadku OLED współczynnik ten sięga nawet do 40 procent. Natomiast samo LG szczyci się tym, że jest jedynym producentem tych przezroczystych ekranów OLED na świecie. Te mogą trafić także do naszych domów, wypełniając ramy okienne, lustra, czy budując ściany w pseudo otwartej kuchni. Możliwe będzie nawet umieszczenie takiego ekranu w ramach prawdziwego obrazu. Jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.