Pierwsze testy flagowca ZTE znacznie ostudziły emocje względem ukrywania aparatów pod ekranem. Miejsce ukrycia obiektywu jest jak najbardziej widoczne i szpeci wyświetlacz jeszcze mocniej, niż wszelkiej maści dziury i wcięcia. Jednak tym, co obecnie przekreśla to rozwiązanie, jest jakość zdjęć. Ta nie jest nawet marna. Bardziej pasuje tu słowo tragiczna. Lepsze zdjęcia potrafiły robić aparaty VGA w starych telefonach. Oczywiście nie oznacza to, że technologia ta nie ma sensu. Po prostu jest na nią zbyt wcześnie. Na pewno zrażone recenzjami Axona nie jest Google, które właśnie złożyło wniosek o patent na smartfona z aparatem pod ekranem.

Pixel z aparatem pod ekranem

Pixel z aparatem pod ekranem

Patent na wzór nowego Pixela zostały zgłoszone przez Google do USPTO (United States Patents and Trademarks Office). Producent jeszcze do końca nie jest pewny, jak jego smartfon ma wyglądać. Zgodnie z publikacją, istnieją w sumie cztery podobne patenty z niewielkimi zmianami i są one oznaczone numerami D903.618, D903.619, D903.620 i D903.622. Wszystkie one mają jedną wspólną cechę: smartfon na szkicach nie ma wycięcia, ani otworu na aparat selfie. W związku z tym publikacja sugeruje, że te projekty smartfonów mają być wyposażone w kamerę umieszczoną pod wyświetlaczem. Co więcej, żaden z tych czterech patentów nie wskazuje na zamontowany z tyłu czujnik linii papilarnych, jaki można znaleźć na wszystkich pikselach z wyjątkiem Pixel 4 i Pixel 4 XL. Możliwe, że ten element również powędruje pod wyświetlacz.

Zobacz też: Milowe kroki Huawei Mobile Services – rok rozwoju AppGallery robi wrażenie

Poza tymi dwoma szczegółami projekty są podobne do Pixela 5 i Pixela 4a 5G. Mają takie samo rozmieszczenie przycisków i identyczny układ aparatów. Jedyna różnica polega na tym, że dioda LED znajduje się poniżej, a mikrofon dodatkowy znajduje się na górze. Oczywiście nie oznacza to, że następny Pixel będzie miał aparat schowany pod ekranem. Należy liczyć się z tym, że samo złożenie wniosku o wzór przemysłowy nie jest dowodem, iż dane urządzenie w ogóle powstanie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.