Operator Plus postanowił wesprzeć budowę Kliniki Chorób Rzadkich. Ma to być pierwsza tego typu placówka w naszym kraju, a sam budynek  i podobnie, jak Fundacja Polsat ma zamiar dołożyć do tego swoją „cegiełkę”. Osoby, które korzystają z usług operatora, mogły już otrzymać specjalnego SMS-a, gdzie proszono ich o darowiznę. Jak to wygląda i jak można pomóc?

Plus wspiera budowę Kliniki Chorób Rzadkich

Plus wsparcie Klinika Chorób Rzadkich

Klinika Chorób Rzadkich ma powstać w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. To będzie pierwsza tego typu placówka w Polsce i Fundacja Polsat oraz Polkomtel postanowiły wesprzeć jej budowę. Plus ma zamiar podwoić każdą wpłatę, która zostanie dokonana przez użytkowników jego sieci. Dokładniej rzecz ujmując, operator ma wpłacić na konto fundacji dokładnie tyle, ile ktoś zdecyduje się podarować. Sama akcja trwa do 28 lutego 2021 roku, więc jest jeszcze czas na to, by dodać coś od siebie, jeżeli ktoś ma na to ochotę. Jednak warto zaznaczyć, że maksymalna kwota, którą Polkomtel przeznaczy na ten cel, ma wynosić milion złotych. Jeżeli to się jednak uda, to oznaczałoby, że od samych klientów Plus oraz operatora, Klinika Chorób Rzadkich dostanie aż 2 miliony złotych.

Choroby rzadkie to takie, które są trudno diagnozowalne i występują także problemy z ich leczeniem. Szacuje się, że w Polsce na takie choroby cierpi około 3 miliony osób, a większość chorych to dzieci. Oprócz problemów z diagnozą dochodzi także fakt, że lekarstwa mogą być bardzo drogie, więc powstanie takiej kliniki dla wielu może być jedynym ratunkiem.

Zobacz też: Jak w ciągu roku zmieniło się Huawei Mobile Services?

Fundacja Polsat przygotowała specjalną stronę internetową, na której można dokonać darowizny. Kwota jest dowolna, choć przygotowano także kilka możliwości do wyboru (10, 20 i 30 złotych). Sama Klinika Chorób Rzadkich ma powstać do końca marca przyszłego roku. Dobrze, że operatorzy komórkowi decydują się na tego typu akcje. Teraz można tylko liczyć na to, że użytkownicy Plusa także dadzą coś od siebie.

Źródło: Plus informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.