Samsung zapowiedział dziś, że wprowadzi HDR10+ Adaptive do swoich nowych telewizorów. Chodzi o modele QLED na rok 2021. Dzięki nowej funkcji jakość oglądanych treści HDR10+ ma być lepsza niezależnie od warunków oświetleniowych.

Funkcja HDR10+ Adaptive w telewizorach marki Samsung – jak to działa?

HDR jest zazwyczaj optymalny w ciemnych pomieszczeniach. Ten fakt nie zawsze działa na korzyść użytkownika telewizora – w końcu czasem mamy ograniczony wpływ na warunki panujące w pomieszczeniu. Zależą one m.in. od ilości okien i pory dnia. HDR10+ Adaptive ma jednak pomóc użytkownikom radzić sobie z tym problemem.

Nowa funkcja korzysta z dynamicznej optymalizacji scena po scenie, umożliwiając dostosowanie obrazu do warunków oświetleniowych dowolnego pomieszczenia. HDR10+ Adaptive wykorzystuje czujnik światła w telewizorach. W założeniach ekran ma prezentować treści zgodnie z zamierzeniami twórców materiału wideo, unikając utraty szczegółów oraz kontrastu. W formacie HDR10+ automatycznie są wyświetlane treści Prime Video HDR. Funkcja HDR10+ Adaptive w telewizorach Samsung QLED obsługuje także tryb Filmmaker.

Czytaj także: Produkcja LCD się opłaca, a Samsung zaczął to doceniać

Nieustannie poszukujemy nowych funkcji i innowacji, które mogą poprawić jakość doznań widzów – mówi BA Winston, Global Head of Video Playback and Delivery w Amazon Prime Video i zaznacza, że dzięki HDR10+ Adaptive oraz trybowi Filmmaker widzowie mogą oglądać filmy i programy prezentowane zgodnie z intencją ich twórców.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.