Podczas targów CES 2021 LG pokaże QNED Mini LED – to flagowy telewizor z linii LCD Premium. Charakteryzuje się on m.in. niemal 30 tysiącami miniaturowych diod LED. Do atutów nowego modelu mają również należeć wysoka maksymalna jasność oraz ultrawysoki kontrast.

LG już wkrótce pokaże telewizor QNED Mini LED

W najnowszym telewizorze LG zastosowało technologię kropek kwantowych i NanoCell wraz z diodami Mini LED jako źródła światła. Cel to zapewnienie jasności i kontrastu, które znacząco przewyższą możliwości urządzeń z konwencjonalnymi matrycami LCD.

Podświetlenie Mini LED od LG składa się z prawie 30 tysięcy miniaturowych diod LED. Połączenie ich z 2500 strefami wygaszania i zaawansowaną technologią lokalnego wygaszania daje możliwość osiągnięcia kontrastu 1 000 000:1. Użytkownik ma widzieć obraz w znakomitej jakości, z dużym kontrastem, świetnie odwzorowanymi kolorami i głęboką czernią. Częstotliwość odświeżania 120 Hz ma natomiast zapewnić płynne i naturalne odwzorowanie ruchu. Nasza nowa seria QNED to propozycja, która zalicza się do najwyższej kategorii w dziedzinie domowej rozrywki – twierdzi Nam Ho-jun, wiceprezes ds. prac badawczo-rozwojowych w dziale Home Entertainment firmy LG.

Czytaj także: Zakupy, muzyka, nawigacja i gry w AppGallery – bądź zawsze na bieżąco!

Linia produktów LG na 2021 rok składa się z 10 nowych modeli o rozdzielczości 4K, a także 8K. Do wyboru są różne przekątne ekranu, nawet do 86″. Podczas targów CES 2021 od 11 stycznia na wirtualnym stoisku firmy LG będzie prezentowany flagowy 86″ telewizor QNED 8K.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.