Poczta Polska otrzyma oprogramowanie Microsoftu za 95 240 535,90 zł. Właśnie taka jest wartość umowy podpisanej przez państwową spółkę z firmą Integrated Solutions. Oferta wspomnianego przedsiębiorstwa została wyłoniona w nieograniczonym przetargu. Czas trwania umowy to 36 miesięcy.

Poczta Polska otrzyma oprogramowanie Microsoftu

Poczta już teraz korzysta z oprogramowania Microsoftu w swoich głównych obszarach biznesowych, choćby do obsługi stacji roboczych. Chodzi głównie o systemy operacyjne, jak również o pakiety biurowe. Technologia amerykańskiego przedsiębiorstwa informatycznego jest też wykorzystywana przez ok. 3 tysiące serwerów Poczty Polskiej, które obsługują m.in. system do obsługi klientów oraz system kadrowo-płacowy.

Umowa dotyczy dostaw licencji wsparcia technicznego i wsparcia do usług pakietów biurowych, poczty elektronicznej, a także oprogramowania do posiadanych już stacji roboczych i serwerów. Poczta Polska twierdzi, że to jedna z największych umów na dostawę oprogramowania IT w Polsce. Umowa w swoim zakresie ma zabezpieczyć produkty i usługi na potrzeby całej Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej S.A. tj. dla: Poczty Polskiej S.A., Banku Pocztowego S.A. oraz Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o. – wyjaśnia spółka.

Czytaj także: Google usuwa z Pixeli funkcję, którą pokochali miłośnicy zdjęć nocnego nieba

Poczta Polska deklaruje, że posiada prawie 40 tysięcy komputerów, ponad 20 tysięcy tabletów do obsługi przesyłek oraz ok. 500 aplikacji i różnego typu oprogramowania IT.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.