Ceny połączeń dla klientów polskich operatorów przebywających w Wielkiej Brytanii mogą wzrosnąć – Plus podjął jednak decyzję, że w przypadku jego oferty tak się nie stanie. Wcześniej analogiczną decyzję podjęło Orange. Najbliższe dni pokażą, jak postąpią pozostali operatorzy w Polsce.

Plus: ceny dla osób przebywających w Wielkiej Brytanii bez zmian

Plus ceny w wielkiej brytanii

Brexit staje się faktem, a co za tym idzie, usługi telekomunikacyjne w roamingu w przypadku Wielkiej Brytanii mogą zdrożeć. Zasada Roam Like at Home określa wprawdzie, że obywatele UE z różnych krajów wykonując połączenie telefoniczne płacą za nie tyle samo, ile za rozmowę w obrębie własnego państwa. Tyle że Wielka Brytania właśnie Unię Europejską opuszcza i od 1 stycznia 2021 wspomniana zasada nie będzie jej dotyczyć.

Plus wprowadza jednak promocję W Wielkiej Brytanii jak w domu. W praktyce zakłada ona traktowanie użytkowników z tego terenu na takich samych zasadach, jak mówi reguła Roam Like at Home. Ceny połączeń, SMS-ów i MMS-ów pozostają więc bez zmian, podobnie jest w przypadku transmisji danych. Oferty z połączeniami i SMS-ami bez limitu zachowują ważność także na terenie Wielkiej Brytanii. Klienci Plusa mogą też korzystać w Wielkiej Brytanii z pakietów internetu na takich samych zasadach, jak w roamingu w UE. Promocja „W Wielkiej Brytanii jak w domu” utrzymuje też takie same zasady Polityki Uczciwego Korzystania, jak ma to miejsce w przypadku roamingu na terenie Unii Europejskiej – dodaje operator. Ceny międzynarodowych połączeń oraz wiadomości SMS pomiędzy Polską a Wielką Brytanią również pozostają bez zmian.

Czytaj także: „Narodowa kwarantanna”: czy salony operatorów w obiektach handlowych są czynne?

Promocja dotyczy wszystkich klientów Plusa i Plusha. Nie ma znaczenia, czy posiadają oni abonament, ofertę typu MIX czy ofertę na kartę. Szczegółowe zasady określa regulamin.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.