Huawei oficjalnie wprowadził do sprzedaży w Chinach urządzenie o jakże wdzięcznej nazwie Huawei Smart Latex Pillow. Dlatego też w dalszej części tekstu będę je nazywał po prostu inteligentną poduszką Huaweia. Ta może automatycznie rozpocząć monitorowanie danych, takich jak tętno i tempo oddechu, gdy ktoś na niej leży. Została ona wyceniona na 449 juanów, czyli około 225 PLN.

Inteligentna poduszka Huaweia

Inteligentna poduszka Huaweia

Poduszka ta oferuje 9 centymetrową warstwę rdzenia z dodatkowym segmentem o wysokości 2 centymetrów. Ten jest odpinany i służy do regulacji wysokości poduszki w celu zapewnienia komfortu osobom, które wolą wyższe poduszki. Została ona wykonana w większości z tajskiego naturalnego kolagenu lateksowego. Jego zawartość wynosi aż 93%. Producent chwali się, że dzięki temu oferuje ona świetną sprężystość i może szybko reagować na wsparcie krzywizny szyi i skutecznie odciążyć ramiona i kark. Dodatkowo dzięki konstrukcji opartej na bazie plastra miodu oferuje dziesiątki tysięcy otworów wentylacyjnych, które dodatkowo poprawiają komfort snu i zapobiegają poceniu się użytkownika. Dodatkowo spełnia normy antygrzybiczne i nie sprzyja rozwijaniu się roztoczy.

Zobacz też: OnePlus 9E, a może 9 Lite ma powtórzyć strategię OnePlus X – tym razem się uda?

Nikt jednak nie kupi inteligentnej poduszki, tylko dlatego, że jest ona niezwykle wygodna. Esencją takiego rozwiązania są funkcje smart. Poduszka ta została więc wyposażona w ultra cienkie, nieindukcyjne czujniki. Te mogą monitorować dane dotyczące snu, takie jak tętno, tempo oddychania, cykl snu, ilość obrotów, czy to jak często podnosimy w nocy z niej głowę. W ten sposób ocenia ona jakość snu użytkownika. Komunikuje się ona a aplikacją Huawei Smart Life, dzięki czemu możemy na bieżąco monitorować wszystkie parametry po przespanej nocy. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.