ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung SET i DS

Samsung również odczuwa kryzys. Korporacja sprzedała najmniej telefonów od 9 lat

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Samsung to jeden z kluczowych producentów elektroniki użytkowej na świecie. Korporacja od wielu lat produkuje praktycznie wszystko, czego mogliby sobie zażyczyć klienci – komputery, sprzęt AGD i RTV, akcesoria i wiele więcej. Na naszym portalu koreańskiego giganta kojarzymy jednak głównie z rodziną urządzeń Galaxy, która z roku na rok rozrasta się o wiele ciekawych produktów. Wygląda jednak na to, że tegoroczny rynek smartfonów słabo sprzyja planom rozwoju Samsunga w kwestii urządzeń mobilnych – wszystkie prognozy mówią, że w tym roku wyniki sprzedażowe telefonów będą najgorsze dla firmy od 9 lat.

2020 rok to dla mobilnego oddziału Samsunga najgorszy rok od 9 lat

Plany Samsunga na 2020 rok

W trzecim kwartale tego roku Samsungowi udało się sprzedać 189 milionów telefonów, co nie jest złym wynikiem. Warto jednak wiedzieć, że firma za swój cel na 2020 rok uznała sprzedaż co najmniej 300 milionów urządzeń tego typu, lecz wszystko wskazuje na to, że ten plan się nie powiedzie. Prognozy są bezlitosne – do zeszłorocznego progu prawdopodobnie braknie około 30 milionów telefonów.

Zobacz też: Wiemy już, czego spodziewać się po przyszłorocznym Samsungu Galaxy S21.

Korporacja nie załamuje się jednak i ustanawia nowe cele na 2021 rok. Tym razem w planach jest sprzedaż aż 287 milionów smartfonów (w tym 50 milionów flagowców) i 20 milionów zwykłych telefonów. Plan jest ambitny, ale może się udać – firma rzekomo przygotowała już strategię, by go zrealizować. Czy to się powiedzie? To pokaże tylko czas. A wy jak sądzicie – dlaczego w tym roku sprzedaż smartfonów Samsunga spadła? Czy winna jest pandemia, a może to kwestia wyższych cen? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy